Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Искуства со Galamino.mk ИТ продавница?

belevskit

Intern
8 ноември 2020
4
0
Vidov mnogu dobri ponudi na laptopi no ne gledam nikaden spomnuvanje, mislenja ili iskustva za prodavnicata dali nekoj ima kupuvano prethodno dali se e legitimno i dali e vo red?
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259
Прв пат слушам, али ги разгледав малку и цениве немаат логика
1678822731013.png
 
И

Избришан член 42370

Гостин

Нов си, не знам колку и дали до сега си го читал форумот но објаснување: Ценава на графичкава e иста како од Германија/CU без данок да си ја купил, и ако всушност не се скам, ме заинтересира продавницава. Фала ти за споделувањето.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
497
996
постојат најмалку 2 години и не сум слушнал некој да е скамнат од кај нив, АМА не сум слушнал и некој да купил nешто од кај нив.
 

Атачменти

 • scammed.png
  scammed.png
  443,2 KB · Прегледи: 79

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.417
13.322
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
Во глобала, странава ги има сите red flags
Кој се тие red flags?
Имаш контакт, имаш локација, можиш да нарачаш со наплаќање при достава?
Мислењето е автоматски споено:

Користат иста адреса како ekupi.mk
AF1QipM8tFW5fux0bleJELNi8fnIU6VNKIdgdgq_qqG8=s680-w680-h510

Ова вака ми стои како паком да си направила некои 2 страни за продавање на малопродажба.
 
Последна промена:

TheGamerTeacher

On your way to fame
9 декември 2016
440
505
Скопје, Ѓорче Петров
www.twitch.tv
Кој се тие red flags?
Имаш контакт, имаш локација, можиш да нарачаш со наплаќање при достава?
Мислењето е автоматски споено:

Користат иста адреса како ekupi.mk
AF1QipM8tFW5fux0bleJELNi8fnIU6VNKIdgdgq_qqG8=s680-w680-h510

Ова вака ми стои како паком да си направила некои 2 страни за продавање на малопродажба.
-Ептен сомнителни коментари, скоро ниеден од нив не е со име бар блиско до нашево поднебје
-Никаква корелација на УРЛ-то со то шо стои на странава (Галамино-Epick)
-Поприлично сомнителни цени, бар за наши простори (иако само малку пролистав, скоро се шо видов е барем 5-10% поефтино)
-Overall лошо изработена страна, макар шо то можи да се кажи за секој

Во глобала прв впечаток ми е дека сериозна фирма не би ги имала овие симптоми, со фуснота дека ако се пробива на пазар, ќе речам дека се прифатливи овие потези ама како шо рекламираат дека постојат повеќе години, малце ми е сомнително. Е сега, то не значи дека нема да го добиеш она шо го плаќаш, само ме интересира what's the catch во ситуацијава.
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
-Ептен сомнителни коментари, скоро ниеден од нив не е со име бар блиско до нашево поднебје
Само на еден продукт има коментари, погоре членот што стави линк од телефонот.
-Никаква корелација на УРЛ-то со то шо стои на странава (Галамино-Epick)
Изгледа 2рата страна му е направена набрзина, ekupi.mk му е примарната.
-Поприлично сомнителни цени, бар за наши простори (иако само малку пролистав, скоро се шо видов е барем 5-10% поефтино)
Сомнителни цени затоа што паком е главен дистрибутер во МК, па можат да си овозможат вакви цени.
-Overall лошо изработена страна, макар шо то можи да се кажи за секој
Исто како и жирафата, но небитно ако си работи како што треба.
само ме интересира what's the catch во ситуацијава.
Ако се фирми на паком, тогаш одговорот е тој.
 

TheGamerTeacher

On your way to fame
9 декември 2016
440
505
Скопје, Ѓорче Петров
www.twitch.tv
Само на еден продукт има коментари, погоре членот што стави линк од телефонот.

Изгледа 2рата страна му е направена набрзина, ekupi.mk му е примарната.

Сомнителни цени затоа што паком е главен дистрибутер во МК, па можат да си овозможат вакви цени.

Исто како и жирафата, но небитно ако си работи како што треба.

Ако се фирми на паком, тогаш одговорот е тој.
Сосема солидно поенти, моето видување беше at a glance first impressions. Нека тестира некој, да видиме квалитет, испорака, customer support и такви ствари.
 

kikomir

Gaining Experience
30 јуни 2015
149
175
gаlаminо.ny@usа.cоm како контакт email не ми влева доверба, ниту алудира дека станува збор за Паком. Можеби и грешам али јбг. Кој прв купи нешто нека сподели искуство.
 

Fidan

Gaining Experience
18 април 2017
142
147
Пред некое време ги контактирав, прашував нешто, еве уште не ми одговориле, поминаа сигурно два месеца. На телефон исто не креваа. Не разбирам како постојат и што работат, ама јас се откажав
 
И

Избришан член 42370

Гостин
Странава делува како проект од некој студент од ФИНКИ со плејсхолдер информации. И да пробаш да платиш со картица или друг метод, заглавува (не се извршува исплатата). Најинтересно е што во футер на страната стои 2010 Galamino.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.519
5.798

Регистрација 2010г


Сајтот 2012г
 
Последна промена:

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620

Регистрација 2010г


Сајтот 2012г
1. Не значи ништо. Може и да не работи формата, само постои.

2. Веб архив тогаш првпат го индексирал. Исто не значи дека тогаш е направен.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.664
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259
Не знам што ти е чудно?

Едното 970 Evo Plus 2TB е исправено, а другото е накосено. Затоа има и разлика у цена. Шо не е јасно ?
Не знам дали тролаш или? Имат 5к разлика во цена за истото ССД? Поправи ме ако грешам и има некоја поголема разлика да ја оправдува таа разлика во цената
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.664
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Не знам дали тролаш или? Имат 5к разлика во цена за истото ССД? Поправи ме ако грешам и има некоја поголема разлика да ја оправдува таа разлика во цената
Па на сликата убаво се гледа разлиакта. Едното е за обични матични плочи, а другото за матична плоча под остар агол.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259

Атачменти

 • 9f68ab64-682c-4211-8f1f-6b3484fe529a_text.gif
  9f68ab64-682c-4211-8f1f-6b3484fe529a_text.gif
  401,9 KB · Прегледи: 52

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.271
Мислења
977.684
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно