Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Искуства со ДТФ принтери

liljace

Intern
6 ноември 2023
12
18
Дали можете да споделите искуства со ДТФ принтери какви се функционални истите за почетник патем и каде може да се набават во Македонија за поволна цена?
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.821
4.489
Гледаш некој модел/марка?

Јас имам сјајно искуство со катер Roland, вреди секој денар.
 
Последна промена:

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
388
149
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Дали можете да споделите искуства со ДТФ принтери какви се функционални истите за почетник патем и каде може да се набават во Македонија за поволна цена?
Овде имаш принтери хартија боја и се што ти треба Koni-Copy
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно