• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуства со Acer eME510−301G12Mi M560 лаптоп?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,019
621
Вака сакам да го купам овој лаптоп и ме интересира дали некој го користи и дали е задоволен од него.

Инаку ова е конфигурацијата:

eME510-301G12Mi, New Intel® Celeron® M processor 560 (1 MB L2 cache 2.13 GHz, 533 MHz FSB) supporting Intel® 64 architecture, Mobile Intel® GL960 Express Chipset with integrated 3D graphics, featuring Intel® Graphics Media Accelerator(GMA) X3100 with up to 358MB of Intel® Dynamic Video Memory Technology 4.0 (8 MB of dedicated system memory, up to 350 MB of shared system memory), DDR II 2GB (2x1GB), 15.4" WXGA Crystal Brite, 120GB SATA, DVD +SuperMulti (tray), no FDD, 3 x USB 2.0 ports; External display (VGA) port; Headphones/ speaker /line-out; Microphone/line-in jack; (RJ-11) port; DC-in jack for AC adapter, Fast Ethernet, 56K, 802.11b/g, Camera 0.3D, 6-cell LiIon - 2.0- hour battery life, 2.80 kg, LinuxЦена: 24800 ден.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,019
621
Не ми треба многу јак процесор, мене ми е за користење на некои основни програми, за сурфање, не играм игри :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
AMILO Pa2510 Turion64 X2 TL56([email protected]) 15.4" BriliantView / [email protected] /250GB S-ATA /DVD Dual Double Layer/ATI Radeon™ X1200 up to 128MB/ 1x LAN, 1x WLAN, 3x USB 2.0 ports, 1 x modem, 4 in 1 card reader SD/MS/MMC/MSPRO, 1x ExpressCard slot (34/54mm), 1x headphone out combined with 1x SPDIF/ 2.8 kg / battery life 3.5 hours/1year warranty collect and return

околу 27 000
во мебиус

Гаранција: 720 дена Испорака: 0-3 дена


[email protected] FSB533
15,4" WXGA 1200 x 800/
[email protected](1x2GB) /
SiS MIRAGE up to 256MB/
80GB S-ATA/
DVD±RW±R DL/
1 x Express card 34/54,
3 x USB 2.0,
1 x VGA,
1 x modem 56K RJ-11,
1 x LAN 10/100 RJ-45,
1 x headphone out,
1 x microphone in,
1 x DC-in/
LAN/WLAN b-g/
Linux /
2.7 kg /
4-cell LiIon-Battery 2200mAH up to 1.2 hour PROFESSIONAL NOTEBOOKS (Value line)
+GRATIS 4GB Exigo USB memory stick
revolution + lista

така до 30 000 ке земеш доста подобар компјутер
ако викаш за основни работи
провесор е најважен на еден компјутер и наравно монитор (по мене)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,214
Мислења
858,239
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно