1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Искуства од freelance-ери

Дискусија во форумот 'ActionScript' започната од Marouuu, 1 Јули 2011.

 1. Marouuu

  Marouuu
  Intern

  10
  2
  18 ноември 2009
  Машко
  Ме интересира дали на форумов има флеш девелопери што успешно работат како хонорарци, и доколку работат дали е тоа во МК или странство.

  Онака генерално искуства доколку сте желни да ги споделите.
   
 2. prijatel-MKD

  prijatel-MKD
  Intern

  126
  33
  7 Мај 2009
  Машко
  Freelancer локации за сајбер просење!
  Има. Колку успешно е релативно.
  За странски работодавачи.
  Домашни нема ни за лек, а и кога ги има три дни работа за 1000 ден порано ми е да си ги одлежам гледајќи филмови, секако имајќи ги приходите од странците како основа за преживување.
   
 3. Rickymoly

  Rickymoly
  Intern

  1
  0
  3 Декември 2018
  Женско
  Здраво
  Јас сакам да започнам на некоја од страниве веќе имам и акаунт на freelance.com но проблемот ми е што незнам како се одвива прифаќање на одреден проект ( работа ) кога ќе треба да ми платат ? Кога да им го испратам проектот како ? Каде ? Треба ли некакпв договор да направам.? Овие прашања ми се пречка . Ако може некој да ми помогне
   
 4. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Здраво.
  1. Англискиот мора да ти биде барем многу добар.
  2. Секој сајт има опција HELP/Q&A или слично и таму се е објаснето до детали.
  3. Темава е троа бајата и не е соодветна на твоето прашање.
  4. Добредојде на форумов. И тука има неколку правила и насоки и добро би било да ги прегледаш, исто како и правилата и насоките на сајтовите на кои сакаш да работиш (и заработиш).
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Информирај се повеќе на YouTube и на некој од нивните форуми. Мислам дека и самите они имаат направено како "Guides" за подобрување и објаснување кога се аплицира.
   
  Последна промена: 15 Јули 2019
Слични теми
 1. Real
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,586
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  95
  Прегледи:
  7,518
 3. darko_989
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  811
 4. dino
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  1,415
Вчитување...

Сподели

Вчитување...