1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Искуства од freelance-ери

Дискусија во форумот 'ActionScript' започната од Marouuu, 1 Јули 2011.

1. Marouuu

Marouuu
    Intern

8
    1
    18 ноември 2009
    Машко
    Ме интересира дали на форумов има флеш девелопери што успешно работат како хонорарци, и доколку работат дали е тоа во МК или странство.

Онака генерално искуства доколку сте желни да ги споделите.

2. prijatel-MKD

prijatel-MKD
    Intern

126
    33
    7 Мај 2009
    Машко
    Freelancer локации за сајбер просење!
    Има. Колку успешно е релативно.
    За странски работодавачи.
    Домашни нема ни за лек, а и кога ги има три дни работа за 1000 ден порано ми е да си ги одлежам гледајќи филмови, секако имајќи ги приходите од странците како основа за преживување.

3. Rickymoly

Rickymoly
    Intern

1
    0
    3 Декември 2018
    Женско
    Здраво
    Јас сакам да започнам на некоја од страниве веќе имам и акаунт на freelance.com но проблемот ми е што незнам како се одвива прифаќање на одреден проект ( работа ) кога ќе треба да ми платат ? Кога да им го испратам проектот како ? Каде ? Треба ли некакпв договор да направам.? Овие прашања ми се пречка . Ако може некој да ми помогне

4. JasSum

JasSum
    Practice makes perfect

1,703
    1,775
    8 Мај 2007
    Машко
    Здраво.
    1. Англискиот мора да ти биде барем многу добар.
    2. Секој сајт има опција HELP/Q&A или слично и таму се е објаснето до детали.
    3. Темава е троа бајата и не е соодветна на твоето прашање.
    4. Добредојде на форумов. И тука има неколку правила и насоки и добро би било да ги прегледаш, исто како и правилата и насоките на сајтовите на кои сакаш да работиш (и заработиш).

На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SiPy`

SiPy`
    Unbeatable

2,520
    4,317
    23 Јуни 2015
    Машко
    Информирај се повеќе на YouTube и на некој од нивните форуми. Мислам дека и самите они имаат направено како "Guides" за подобрување и објаснување кога се аплицира.

Последна промена: 15 Јули 2019
Слични теми
  1. Real
    Одговори:
    10
    Прегледи:
    1,493
  2. Fatal1ty_
    Одговори:
    95
    Прегледи:
    7,110