• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Исклучување на звуци при кликања, затворања на прозори, празнање на Recycle Bin и т.н.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Секогаш кога ќе кликнам на некој фолдер во WindowsExplorer(а и при некои други акции), слушам клик, клик. Многу мразам да слушам звуци при кликања, затворања на прозори, празнање на RecycleBin и т.н.

Во Control Panel > Sounds and Audio Devices Properties > Sound > SOund Sheme имам одбрано 'no sound'. Не знам што друго можам да сетирам за да го исклучам овој звук.

Помагајте !!!

Се работи за WinXP.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Odi Control Panel>Sounds...>Sound and audio devices>Sounds>Program Events>I toa sto ne ti treba stavi none.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Хмм, мислев со Soundsheme='no sounds' овие се сетираат на none, но две изгледа се повторно сетирани некако. :)

Ок. фала во секој случај.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Алтернатива,

X:\WINDOWS\Media\

Најди ги тие звуци кои те нервираат и замениги со празни (Windows Menu Command.wav под default е празен, па само направи неколку копии, и реименувај ги како фајловите со звуците кои сакаш да ги тргнеш)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Алтернатива,

X:WINDOWSMedia

Најди ги тие звуци кои те нервираат и замениги со празни (Windows Menu Command.wav под default е празен, па само направи неколку копии, и реименувај ги како фајловите со звуците кои сакаш да ги тргнеш)
Во ред е сега. пошто беше 'no sound' шемата вклучена а и првите ставки во листата сите беа без звуци, не излистав надолу да видам дека на една ставка има звук. Инсталирав во меѓувреме SP3, па можно е во инсталацијата да се сетирала некако само таа. ОК, малку битно сега... :)

Како и да е, фала на помошта.

Поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно