• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Iron Man - работа во прогрес

  • Ја почнал/а темата
  • #1

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
539
572
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
2x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Logitec G903
Keyboard
Шајзе Genesys Rhode 400
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Eve nesto na sto si rabotam vo slobodno vreme. Ova mi e prv obid na modeliranje karakter i malce naporno mi ide posto sum pocetnik vo organsko modeliranje i plus pocetnik sum vo Maya. No Dare e ovde, go davam so raznorazni prasanja preku msn :D

Seaga za sega samo glavata e gotova i toa ne skroz, ima nekoi detali sto treba da gi dodadam, no toa duri na kraj. Drugite delovi koga ke bidat gotovi ke gi stavam pak tuka.

Pozdrav,
Dimitar
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
браво :bravo:
ајде ајде па да видиме готов модел :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Супер е :bravo:,а главата ја гледаше од негде,или сам ја измисли ? :))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
:) добро се држи

 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,171
27,676
kalco.ru
Интересна замисла баш ме интересира како ќе искочи на крај целосно завршен:bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
539
572
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
2x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Logitec G903
Keyboard
Шајзе Genesys Rhode 400
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Супер е :bravo:,а главата ја гледаше од негде,или сам ја измисли ? :))
Od ovde

Crno belite slikicki sto se vo koseto si gi kropirav vo photoship i gi namestiv frontalno i stranicno vo Maya kolku da mozam da ja pogodam formata i proporciite.

StarBuck, slikava sto ja izbaci e mnogu dobra za referencija. Gledam deka nekoi raboti kaj mene se poinaku, no so pomos na ovaa slika mislam deka ke mozam da go popravam modelot. Fala ti. I fala na site za poddrskata, za gotov model ke pocekate malce, ne sum mnogu brz za organsko modeliranje :p

Pozdrav,
Dimitar
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
887
Ohrid
хмммз.. Nice.. :bravo:

Добар си за прв обид :)

Продолжи само така, и со среќа во понатамошната работа.
 

Fico

Intern
9 март 2008
251
14
Да, интересно е. Со среќа и само продолжи така, ми се допаѓа идејата :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Добро е за почеток, само не ќе беше лошо FreakyDroid да не извести до каде стигнал и дали можеби го завршил карактеров? Од почетокот поминаа скоро 2 месеци. :rolleyes:
 

sstefan

Intern
10 декември 2007
73
0
хм добра изработка до сега. најдов blueprint за ironman , FreakyDroid ако ти треба контактирај ме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,677
Мислења
830,350
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно