• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IQOS електронски цигари

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,319
1,400
127.0.0.1
petrov.mk
Незнам дали овие спаѓаат под веќе започнатите теми за е-циг,
но денес купив обична кутија малборо цигари, во кои имаше рекламен материјал.
Ова
82250183_187472989241744_8604996874803347456_n.jpg

Пролистав малку по нивниот веб и ништо не сватив :D
Ми се чини дека ова не е класична електронска цигара, има нешто врска со вистинки тутун.
Нешто како полу електронска цигара :D

Дали некој веќе ги користи цигариве, ако може подетално да се објасни
кои се придобивките од користење на истата и кој е начинот на користење.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
933
586
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Другари/ки ги користат. Не знам, многу ми СМРДАТ ама одвратно! Јас не пушам и не можам да поднесам.
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,800
2,703
Струмица
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,319
1,400
127.0.0.1
petrov.mk
според ова што го прочитав, значи е гола вода, а и не е баш ефтино да се земе за проба.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,052
11,435
youtu.be
Лош избор за бегање од злото, работи на друг принцип за разлика од електронските цигари кој користат е-liquid.
Пробаа да бидат конкуреција но не им успеа тоа, а и доста е поскапо.
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
216
231
Јас земав со надеж дека се добра замена за обичниот тутун. Работат на принцип на загревање до 300 степени, не на горење како кај класичните. Немаат катран и 95% се помалку штетни од обичните.
Е до тука е се супер, ама кога ќе ги пробаш освен некој дим што излага од уста ништо друго не чувствуваш. Земав 3 различни вкусови ама сите исто смрдат.
Мирисот е како на почеток на гаснење на обична цигара, вкус немаат и заушки фатив за да повлечам обичен дим.
Мене не ми пашаат.


Испратено од VOG-L29 преку IT.mk форум апликација
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,700
12,106
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,932
2,452
Кажи ми ти колку чинат IQOS патроните и колку патрони месечно му требаат на некој што пуши кутија цигари на ден?
 
Изменето од модератор:

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,932
2,452
Јас го користам, исто има 20 цигари по 150 денари се.
150 денари за 20 цигари? Епа затоа е толку ефтина опремата, те затвораат во нивниот еко систем. Со друга опрема си флексибилен за понатаму што и да ти треба. Повеќето тука сами си мешаме течности и барем мене ме фаќа околу 600-700 денари за цел месец.
 

Jordan223

Intern
26 октомври 2019
18
35
Го користам уредот IQOS 2.4 plus од Август.Пред тоа пушев цигари околу 3 ипол години.Јас сум прилично задоволен.Имам пробано и е цигари но, не дошле ни блиску да ми ги задоволат потребите.IQOS уредот е малце замарачки за чистење но вреди.Облека не смрди ни прсти.Мирисот од уста го снемува за околу 30 мин.Мене лично многу ми помогна овој уред.
 

MusicFreak

Gaining Experience
18 јуни 2009
927
76
Познавам неколку луѓе страсни пушачи, што го пробале чудово и по некое време им се гади и се откажале скроз од цигари...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,026
Мислења
837,030
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно