• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

IQ тест

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
vo mensa ima vrska i vozdrasta, imas 36 prasanja mislam za 45 min iko ima luge so gi zavrsvat pobrzo testovite, eden od najdoverlivite testovi za IQ

Во ред, можеби има. Сепак, цитат од сајтот на Менса:

Генерално, се смета дека рапидниот раст на интелигенцијата завршува кога личноста ќе ги достигне доцните тинејџерски години - околу 16 година од животот.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Резултат

Вашиот коефициент на интелигенција е : 150
Високо натпросечен коефициент на интелигенција.


Ова е од огласи, а на iqtest.dk мерев пред два месеца имав 138.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Забележав дека тестот на огласи е ист со оној на mensa.hr.

Off Topic:
До сега имам 256 поста. 256=2^8=pow(2,8)
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.637
182
Ништо не губиш. Резултатот, каков и да е, чувај го за себе, не мора никој да го знае.
аха... не заборавај оти самодовербата е најважна... ич не ми е гајле што ќе кажете вие за мојот резултат...
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
54270912hk3.png
 

Megatron

Intern
18 април 2007
146
4
nisto ne e tolku vistinito kako so se oficijalnite testvoi za iq
ako vi se merat silite , mozi ke ima mensa testiranje na prolet...
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4.773
3.694
Пред околу 5 год правев тест баш тој на огласи што е, значи на 18 годишна возраст, и околу 165-170 знам дека имав резултат, после пробав по вторпат и над 180 извадив, исто и во гимназија од цела гимназија најинтелигентен бев :D од 50 бодови таму на тие тестови 49,5 имав :rolleyes:
 

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
@olikomerc Друже, само неколку зборови од кои се надевам ќе извлечеш поука "Човек престанува да биде скромен кога ќе почне да се фали дека е скромен". Интелигенцијата не е баш некоја мерлива работа. Ако на тест на МЕНСА имаш висок резултат тоа не значи дека си поинтелигентен од другите и дека сите други се "поглупави" од тебе. Ова за тој делот "во гимназија од цела гимназија најинтелигентен бев".
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4.773
3.694
@olikomerc Друже, само неколку зборови од кои се надевам ќе извлечеш поука "Човек престанува да биде скромен кога ќе почне да се фали дека е скромен". Интелигенцијата не е баш некоја мерлива работа. Ако на тест на МЕНСА имаш висок резултат тоа не значи дека си поинтелигентен од другите и дека сите други се "поглупави" од тебе. Ова за тој делот "во гимназија од цела гимназија најинтелигентен бев".

Незнам што и како си сфатил, меѓутоа гледам дека сите кажуваат резултати, па и јас го кажав мојот резултат колку поени сум извадил, а за во гимназија исто кажав пошто според тие тестови најмногу бодови имав па на шала реков најинтелегентен сум, па може и други правеле од тие тестови, и не гледам никакво фалење, колку и да имав ќе си пишев тука, има и други видови интелигенција (емоционална) итн и не игра некоја голема улога во животот ако човек е интелигентен.
А дали сум скромен или не да не се секираш многу.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.557
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно