Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

IQ тест

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.528
1.404
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
http://www.oglasi.com.mk/index.php?page=iqtest

Тука има on-line тестирање, дај да видиме кој колку има коефициент.
Мене ми излезе овој резултат:

Резултат


Вашиот коефициент на интелигенција е : 144
Високо натпросечен коефициент на интелигенција.
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Резултат

Вашиот коефициент на интелигенција е : 132
Високо натпросечен коефициент на интелигенција.

Pa dobro e be, zadovolna sum :) A si mislev ako ne se dobri rezultati ne objavuvam :) Hehehe! Interesen test.:bravo:
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
http://iqtest.dk го сметам како највалиден сајт за тестирање на интелегенција (барем за Македонци бидејќи јазикот не е важен таму)

Ги решив првите 20, тапа беа, после ми здосади... Вакво тестирање има за прием на Турскиот Колеџ...
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
http://iqtest.dk го сметам како највалиден сајт за тестирање на интелегенција (барем за Македонци бидејќи јазикот не е важен таму)

Decki ne go slusajte Andrijeski ovoj test e potezok i pomalku pokazuva hahahahah.Zamislete.... samo 112 mi izleze :tazhen: :rolleyes: :p
p.s. Se salam, super e testot.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.528
1.404
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Резултат

Вашиот коефициент на интелигенција е : 135
Високо натпросечен коефициент на интелигенција.
:bravo: :bravo:


Првично испратено од Andrijeski
http://iqtest.dk го сметам како највалиден сајт за тестирање на интелегенција (барем за Македонци бидејќи јазикот не е важен таму)

А на овој тест резултатот ми беше: 106 :isplashen:
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
361
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Ok, iqtest.dk e малку *поригорозен*, ова е резултат на тоа што повеќето од луѓето кои го решавале биле надпросечно интелегентни па девијацијата е различна.

Цитат:
This test is developed with the aim of measuring your Intelligence Quotient (IQ). The test is Culture Fair, i.e. it minimises the effect of cultural variables, such as language, mathematics, etc. The test is based on logic, but is furthermore designed to test learning capability, memory, innovative thinking and the ability to simultaneously address several problems.

The calculation of IQ is based on answers from more than 250,000 people.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Ги решив првите 20, тапа беа, после ми здосади... Вакво тестирање има за прием на Турскиот Колеџ...

Останатите 18 се најинтересни и клучни :)

И да се поправам: iqtest.dk го сметам за највалиден бесплатен IQ тест :)
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Резултат

Вашиот коефициент на интелигенција е : 147
Високо натпросечен коефициент на интелигенција.

Toj a Andrijevski ne go kazuvam
:D
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
361
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
mene na toj na andrejski mi izleze 104 ama seuste sum vo osnovnotaka da imam vreme da napreduvam
 

drownz

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
iqyc5.jpg


:eek:brazovan:
 
M

Mr.Alien

Гостин
При тестирањата се води сметка и за возраста. Не си на различна возраст подеднакво психички оптеретен.
Таква опција не приметив на ниту еден од овие теастови. Знам дека во МЕНСА тоа се зема в предвид.

П.С. Деновиве сум ИФРИД лут и изнервиран на приватен план....ќе се тестирам кога ќе ми се олади малку главата.:))
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Според мене, не е важна возраста, тестот си е тој, никој не ти е крив ако си помлад или постар. Во секој случај, може коефициентот да се зголеми со тек на време :)

Во Менса, имаш право само 3 пати во животот официјално да се тестираш :)

http://mensa.org.mk
 

Megatron

Intern
18 април 2007
146
4
vo mensa ima vrska i vozdrasta, imas 36 prasanja mislam za 45 min iko ima luge so gi zavrsvat pobrzo testovite, eden od najdoverlivite testovi za IQ
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.642
188
iqco1.jpg

последните 3 прашања ги одговорив без врска... ми досади а и ми се виде комплицирано...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.060
Мислења
954.692
Членови
34.478
Огласи
2.286
Најнов член
mwrld
На врв Дно