• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IPX (Internetwork Packet eXchange protocol)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

killerlOOp

Intern
24 ноември 2007
23
0
Дали некој може да ми каже каде да најдам материјал или нешто слично за IPX протоколот??? Ми треба да напишам како семинарска за на факултет 15 - 20 страни!! Најдов многу расцепкани материјали по google па ако има некој од вас идеа во некоја книга да има нешто напишано нека каже па сам ќе си ја најдам книгата!!! Фала и поздрав!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,843
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно