1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

iptv na kompjuter ili smart tv

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од bozidar, 19 Февруари 2015.

 1. bozidar

  bozidar
  Intern

  78
  7
  26 Март 2009
  Машко
  gladam na reklama 5 se prodavaat nekakvi programi za gledanje na tv kanali od celiot svet me interesira kako funkcionira toa koj program se koristi za gledanje i kakva e instalacijata.
  vi blagodaram
   
 2. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  245
  387
  8 ноември 2009
  На bozidar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  817
  22 Април 2011
  Машко
  Побарај има тема на ит баш за тој софтвер.
  Со објаснување за инсталација.
   
  На bozidar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bozidar

  bozidar
  Intern

  78
  7
  26 Март 2009
  Машко
  a dali moze toa da se instalira na kompjuter ???
   
 5. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,017
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Не купувај од тие!!!
  - Инсталирај си KODI (бившо XBMC) на PC/Laptop евентулно купи си raspbery PI.

  Бес никакви проблеми ке си гледаш филмови (pulsar addon), тв серии (genesis addon). За локални и странски канали ке си ставиш ip tv simple client addon.

  Филмовите и сериите (се црпат од торент сајтови) се џам на 1080p додека IP TV каналите (странски и домашни) се најчесто се со прилично лош квалитет, матни ама има и по некој HD. Како репер нека ти биде квалитетот на http://on.net.mk/zulu-tv/kanal5.

  За подопбар квалитет на тв каналите ти треба тв тјунер / тв картица преку која би ги црпел каналите од кабловкса во нивнот највисок квалитет.
   
  На bozidar и Oktar им се допаѓа ова.
 6. bozidar

  bozidar
  Intern

  78
  7
  26 Март 2009
  Машко
  znaci najpametno e da si zemam shering za 50 evra i da zavrsam rabota. jas mislev poevtino da pominam :):):) bidejki gi gledal mnogu gi reklamiraat na reklama5.
   

Сподели

Вчитување...