• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IPS Монитор до 15к

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
588
728
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Здраво дечки

Другар бара монитор стар или нов (во добра состојба) до 15,000 денари.
Ќе го користи за музика и чат-пат обработка на слики/видеа.

Ќе ве молам за понуда, пожелно на огласов дирек
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
588
728
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,483
4,139
Скопје
@Necromancer шо купи кажи те молам
2 x Dell S2721D (27", 2560x1440, IPS, 75Hz) од Анхоч. Цена редовна е 14.980, набавени со попуст. Единствен недостаток е што нема вертикално подесување, тоа е моделот DS кој го нема во понуда, но не е страшно.

Нема мртви пиксели, никаков проблем засега. Гаранција има три години па ќе видиме.

Погледнете го атачментот 102833
^

Завчера и овој модел се појави.

Многу малку инфо имаш пишано, пиши барем големина, резолуција...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
588
728
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
^

Завчера и овој модел се појави.

Многу малку инфо имаш пишано, пиши барем големина, резолуција...
27" QHD е пожелно

Јас имам повеќе искуство со DELL, па ако оди со нов, му препорачав таков да земи.
Не знам овие филипс дали се за верба
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,277
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно