1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

iPod Shuffle прашање

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од Gaston, 6 Септември 2016.

 1. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  300
  312
  22 Февруари 2012
  Машко
  Земај шафл и не се мисли, само пази на кабелчето за полнење. Официјалната цена му е скоро колку нов шалф...
   
  На Oktar и Gaston им се допаѓа ова.
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,361
  3,053
  4 Септември 2008
  iPod touch исто така види го како опција ако ти е во рамки на буџет, оти не е баш евтин. Уредот е премија, сите функционалности на iPhone/iPad освен без voice делот, мислам дека ова како генерален уред ќе го користи доста време оти има FB, MB, игри и слични тракатанци, покрај музиката што ја бараш. Инаку се доста компактни, тенки и лесни не се сеќаваат у џеб.
   
 3. risto traktoristo

  risto traktoristo
  Gaining Experience

  210
  153
  21 Август 2016
  Машко
  ипод шафл втор братучед на ајфоун, тоа сигурно е нешто исклучително добро. :D
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,311
  2,382
  9 Февруари 2011
  Шафл купен. Сеа уште да видиме дали ќе ја занима поише од саат време.

  Него, на страна тоа, видете шубаво кутивче и нашиве ултра дегени од ненадминливи размери, залепиле мега фејл шутка декларација со назнака - уништете го она што Епл се трудел да го дизајнира колку што можете повеќе.
  Еве за што рантам:
  WP_20160908_11_53_13_Pro.jpg
   
  На kirev, Luxell, Kajsibebraat и уште 6 други им се допаѓа ова.
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Мораат... не е до Ајстајл сигурно...
  Со среќа да си го користи. Симнете CopyTrans Control Centar за да и биде лесно ставањето на песни.
   
  На Gaston и ivan88 им се допаѓа ова.
 6. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,311
  2,382
  9 Февруари 2011
  Како мислиш мораат? Мораат да купат сечени најефтини налепници у свет од битпазар со рандом големина т.е. со најефтина големина? И ај шлапни ја ко идиот врз кутивчето и речи тури му курот македонче можеш шо сакаш да му праиш.
  Можеле да нарачаат налепници со идеална големина према дното на кутивчето, тоа можеле, т.е. морале да го напраат #јер apple, а не xyang tong po.
  Искренп ептен ми го дигна притисокот тоа коа го видов и ко сељак не се воздржав и на глас им кажав дека им е циганска декларацијата и дека е срамота.
  Око не им трепна.

  A ти ако не ти е мака да ми пратиш линк за златно славејче? :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  ;)
  Не те зела тебе никад на пик инспекција изглеа, затоа вака збориш :)
  Налепниците од ИКЕА што се по чинии и чаши со бренер не се вадат. Мислиш грешка им е тоа?

  - Има линк на постот, пиши ако е истечен ќе стаам на Дропбокс.
   
  На risto traktoristo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,311
  2,382
  9 Февруари 2011
  Не зезај сеа, Икеа и Епл ги споредуваш? Па сепак мислам дека има „мала“ разлика помеѓу бренд што ти дава несклопени работи со цел да бидат што поефтини и бренд што се труди да биде еден од ексклузивните.
  Инспекција многу добро знам што и како бара. Ама нели може да се испоштуваат инспекторските барања, а сето тоа да биде истовремено убаво направено.
  Или, ако не си способен за такво нешто, не го нарушувај производот, врзи ја со ластиче декларацијата како многу други што праат, ама изгледа толку се цигани што ни за ластиче пари не им се дава.

  Фала за линкот, незнаев дека си постирал таму во темата :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,361
  3,053
  4 Септември 2008
  Се согласувам со Гастон, деталите значат и продаваат, а ние македонците си патиме од тоа.
   
  Изменето од модератор: 8 Септември 2016
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,356
  9,842
  23 oктомври 2012
  Машко
  Морам да се сложам со другарот и сопартиец @Gaston околу ајстајл, пред неколку дена и јас купував шафл, за поклон ми беше и дечките унатре се скроз тапа. Прво мислам дека скоро сите се практиканти што појма немаат што прават и што продаваат (кога и да идам, стално има некој до дечкото што ме услужува и му кажува што да прави, кај да стај печат и колку пари треба да ми врати(!!!)), а тој што им е претпоставен, абе трговец шо да ти кажам. Купувам ја шафл од 3750 денари (за поклон, да повториме) и дечкото ми вика ама дали знаете за нашата промоција, ако купите битс слушалки ке го добиете шафлот гратис! Уејт уат??? Му викам кај е тука промоцијата, купувам уред од 60 евра и ти ми викаш дека ако купам ултра лош уред од 200 евра ке го добијам овој гратис??? ЊТФ! Му реков дека не сум заинтересиран, а он уште еднаш ми ја кажа понудата... појма немам зашто, да не мислеше дека ке се предомслам, ваљда...
  Лепенката е ужасно грда и ужасно залепена и тешко се вади.
   
  На gokica и Gaston им се допаѓа ова.
 11. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,311
  2,382
  9 Февруари 2011
  Xахахахахаха скроз скроз истата дешавка.
  Тоа со практикантите што незнаат кај да удрат печат па некој им објаснува, тоа со битс слушалиците и нормално лепенката.
  Копи пејст настан :D
  Иначе, дечките (практикантите) мислат дека со шафл не доаѓаат слушалици!
   
  На gokica и Oktar им се допаѓа ова.
 12. gokica

  gokica
  Модератор

  8,408
  10,252
  13 Јуни 2009
  Бар сте купиле. Мене ми рекоа дека не можат сега да отвараат тастаура да проверуваат дали има беклајт. Ми препорачаа да проверам на интернет дома па ако ми се допаѓа и одговара да се вратам.
   
  kirev, Gaston и на Oktar им се допаѓа ова.
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,849
  2,435
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Покрај мобилен у џеб нема кај да се стаи ова чудо o_O
   
Слични теми
 1. taranenik
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,509
 2. rouged
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,757
 3. IceX
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,765
 4. StarBuck
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,650
 5. NERD.
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,648
Вчитување...

Сподели

Вчитување...