• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

iPod-от на Бекам

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Што можете да му купите на човек кој е фудбалска ѕвезда, интернационален модел и е оженет со девојка од Spice Girl - човек кој има се?Зошто не еден iPod Touch – но, не обичен iPod.


За да го обележат стотиот натпревар на Дејвид Бекам како капитен на анлиската репрезентација во фудбал, неговите соиграчи заедно се одлучија за уникатен, iPod Touch со 32 гигабајти меморија кој е покриен со злато и изгравиран по нарачка.

Цената на овој музички плеер изнесува 900 Евра но со далеку подобар изглед отколку верзијата на Swarovski со која се фалат сите познати личности.

Гравурата го покажува логото на англискиот национален тим најгоре, логото и брендот на производителот во средина и името на Дејвид Бекам доле заедно со посвета на подарокот.

Фудбалерот својот iPod го доби после одигрувањето на мечот против селекцијата на Франција, минатата недела.

извор: http://www.idividi.com.mk/zabava/Zanimlivosti/433592/index.html
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Нема потреба од вакви информации/теми.За трач има други местa, не? :nesiguren:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Глупости стварно претеруваат наместо да даваат пари за вакви непотребни работи можеле да им ги дадат на сиромашните за корка леб
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
И ? Тужи ме ;)

On topic: <sarcasm>Лееееле браво за Бекам, алал да му е....му љубоморам... сакам и јас да имам ваков позлатен добро изрекламиран хардвер што има софтвер и може да репродуцира мп3 фајлови за кога ке седнам на кафе на маса да го стаам .... </sarcasm> :ua:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
И ? Тужи ме ;)

On topic: <sarcasm>Лееееле браво за Бекам, алал да му е....му љубоморам... сакам и јас да имам ваков позлатен добро изрекламиран хардвер што има софтвер и може да репродуцира мп3 фајлови за кога ке седнам на кафе на маса да го стаам .... </sarcasm> :ua:
ako ne ti se dopaga temata ne komentiraj so nepotrebni postovi... :lut2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,717
Мислења
831,272
Членови
28,713
Најнов член
Mramor
На врв Дно