• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ipod Itouch WIFI

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

rouged

Intern
13 февруари 2008
90
8
imam ipod itouch, me interesira dali mozam so nego da se povrzam na internet i ako mozam kako, ima wifi, ama neznam sto da mu praam:) dali treba nesto da podesam posto probav so user/pass od on.net wadsl konekcijata i nejkese, danke.
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,041
503
delicon.mk
Ќе одиш во Ramstore или на друго место кај што има free wifi.
Ќе го активираш само и тој автоматски ќе се поврзи на нет.
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
ne treba da se podesuva apsolutno nisto, otidi vo ramstor ili bluecaffee ili kade bilo kade sto ima hotspot i upali safari i surfaj. avtomatski si se konektira sam, ke vidis gore vo leviot kos do imeto na operatorot onakvi brancinja ako fakas signal, barem taka e na iPhone
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

rouged

Intern
13 февруари 2008
90
8
fala vi na site za odgovorite, probav vo ramstore i rabotese :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,366
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно