1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

IPhone

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од comedian, 15 Јули 2012.

 1. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,588
  5,146
  20 Април 2007
  Машко
  Прво пробај ново кабелче да си купиш...
  После батерии и други работи...
  Е сега за Битола незнам, треба некој битолчанец да ти каже кој е добар сервисер таму...
   
 2. * ILE *

  * ILE *
  Intern

  58
  20
  14 Декември 2010
  Однеси го во МОБИ - ЛОБИ, јас сега брзо го имав однесено таму,менував тач и звучник.
  Тел : 070 402 456
   
  На comedian му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Roncic

  Roncic
  Гостин

  neka ne te lazat deka baterijata ne ti e dobra, na lap top da igras 1 saat i da surfas 2-3 saati ce ti se isprazni baterijata pa ne na telefon.
  baterijata ti e top , a toj sto kazuva deka na nekoj drug telefon surfal 2-3 saati i igral eden saat i ne mu se ispraznila baterijata tresi gluposti!!!
   
 4. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  kratko traenje na baterija e prilicno cest problem kaj site iphone korisnici, vklucuvajki me i mene, osobeno bev neprijatno iznenaden prviot den kolku brgu se trosese, i zaradi toa se dumam dali da mu stavam iOS 5.1.1 da ne mi riknuva na saat baterijata i da ne mi koci, a i plus veke site igri i aplikacii veke baraat od 4 pa i nagore iOS taka da izgleda letovo ke mu turam, pa sto saka neka bide :D

  google it, ke vidis mnogu batinja se zalaat za istiot problem, zega neznam na androidite kolku im trae baterijata
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,031
  3,171
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Панк Мобил :D
  Јас купив 3Г од таму пред недела дена. Супер е дечкото. Ем кул, ем брз, ем способен...
   
 6. comedian

  comedian
  Gaining Experience

  118
  56
  23 Февруари 2012
  За каблите обавезно ги менувам а за батеријата ќе разамислам, вчера вечерта го ставив да се полни , сабајлево во 8 го извадив и досеа само 20мин сум можеби на нет 95% батеријата( да не ме сфатите погрешно од сабајле до сеа само 20 мин го имам користено - 95% ми е батеријата) :)
   
 7. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Battery Life

  5/12 hours 3G/2G talk
  300 hours standby
  9 hours WiFi Internet use
  10 hours video playback
  30 hours audio playback
  Ova ti e za nov. Ako koristis 3g internet e togas ti trae mnogu pokratko od tie 5h
  sea naprajsi ja presmetkata.
   
 8. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  da bese se na svetov tocno sto go pisuva na hartija :D
   
 9. comedian

  comedian
  Gaining Experience

  118
  56
  23 Февруари 2012
  Сигурно претходниот корисник има користено 3Г така да сметам на пола battery life му е на мобилкава. А јас на wifi од дома си се приклучувам што исто му доаѓа. Како и да е треба да се навикнам на почесто полнење.
   
 10. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  dali ti zagreva mobilkata?

  licno mojot prilicno e topol pri prolongirano igranje ili na skype and stuff...
   
 11. comedian

  comedian
  Gaining Experience

  118
  56
  23 Февруари 2012
  Само на игри. На ништо друго не загрева. Фрут нинџа ја отепав од играње :D Има гумена маска и од тоа мислам дека загрева, да нема не би греел многу :)
   
 12. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  probaj gi angry birds, cut the rope, plants vs zombies, i mnogu mnogu drugi :D
   
Слични теми
 1. discodancer
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  5,466
 2. MilanS87
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,265
 3. Kajsibebraat
  Одговори:
  104
  Прегледи:
  6,915
 4. DaVoRkNe
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  849
Вчитување...

Сподели

Вчитување...