1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

IPhone

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од comedian, 15 Јули 2012.

1. SaleSk

SaleSk
    Arzt

4,588
    5,146
    20 Април 2007
    Машко
    Прво пробај ново кабелче да си купиш...
    После батерии и други работи...
    Е сега за Битола незнам, треба некој битолчанец да ти каже кој е добар сервисер таму...

2. * ILE *

* ILE *
    Intern

58
    20
    14 Декември 2010
    Однеси го во МОБИ - ЛОБИ, јас сега брзо го имав однесено таму,менував тач и звучник.
    Тел : 070 402 456

На comedian му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Roncic

Roncic
    Гостин

neka ne te lazat deka baterijata ne ti e dobra, na lap top da igras 1 saat i da surfas 2-3 saati ce ti se isprazni baterijata pa ne na telefon.
    baterijata ti e top , a toj sto kazuva deka na nekoj drug telefon surfal 2-3 saati i igral eden saat i ne mu se ispraznila baterijata tresi gluposti!!!

4. d_yor8

d_yor8
    Gaining Experience

1,218
    498
    27 Јуни 2011
    kratko traenje na baterija e prilicno cest problem kaj site iphone korisnici, vklucuvajki me i mene, osobeno bev neprijatno iznenaden prviot den kolku brgu se trosese, i zaradi toa se dumam dali da mu stavam iOS 5.1.1 da ne mi riknuva na saat baterijata i da ne mi koci, a i plus veke site igri i aplikacii veke baraat od 4 pa i nagore iOS taka da izgleda letovo ke mu turam, pa sto saka neka bide :D

google it, ke vidis mnogu batinja se zalaat za istiot problem, zega neznam na androidite kolku im trae baterijata

5. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

4,031
    3,171
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Панк Мобил :D
    Јас купив 3Г од таму пред недела дена. Супер е дечкото. Ем кул, ем брз, ем способен...

6. comedian

comedian
    Gaining Experience

118
    56
    23 Февруари 2012
    За каблите обавезно ги менувам а за батеријата ќе разамислам, вчера вечерта го ставив да се полни , сабајлево во 8 го извадив и досеа само 20мин сум можеби на нет 95% батеријата( да не ме сфатите погрешно од сабајле до сеа само 20 мин го имам користено - 95% ми е батеријата) :)

7. Roncic

Roncic
    Гостин

Battery Life

5/12 hours 3G/2G talk
    300 hours standby
    9 hours WiFi Internet use
    10 hours video playback
    30 hours audio playback
    Ova ti e za nov. Ako koristis 3g internet e togas ti trae mnogu pokratko od tie 5h
    sea naprajsi ja presmetkata.

8. d_yor8

d_yor8
    Gaining Experience

1,218
    498
    27 Јуни 2011
    da bese se na svetov tocno sto go pisuva na hartija :D

9. comedian

comedian
    Gaining Experience

118
    56
    23 Февруари 2012
    Сигурно претходниот корисник има користено 3Г така да сметам на пола battery life му е на мобилкава. А јас на wifi од дома си се приклучувам што исто му доаѓа. Како и да е треба да се навикнам на почесто полнење.

10. d_yor8

d_yor8
    Gaining Experience

1,218
    498
    27 Јуни 2011
    dali ti zagreva mobilkata?

licno mojot prilicno e topol pri prolongirano igranje ili na skype and stuff...

11. comedian

comedian
    Gaining Experience

118
    56
    23 Февруари 2012
    Само на игри. На ништо друго не загрева. Фрут нинџа ја отепав од играње :D Има гумена маска и од тоа мислам дека загрева, да нема не би греел многу :)

12. d_yor8

d_yor8
    Gaining Experience

1,218
    498
    27 Јуни 2011
    probaj gi angry birds, cut the rope, plants vs zombies, i mnogu mnogu drugi :D

Слични теми
  1. discodancer
    Одговори:
    41
    Прегледи:
    5,466
  2. MilanS87
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    2,265
  3. Kajsibebraat