1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено iPhone X 64GB црн

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Delicon, 28 Мај 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  776
  205
  10 Јуни 2007
  Ако може проценка на телефонот пред да иде на продажба.

  Се работи за црн iPhone X 64GB
  супер зачуван со маска и стакло од првиот ден.

  Гаранција: истечена
  Отклучен на сите мрежи

  Доаѓа во оригиналната кутија со оригиналните полнач и слушалки никогаш не користени + 10ина маски.

  Слики мислам нема потреба да ставам, знаеме сите како изгледа телефон скоро како нов :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,312
  2 Август 2009
  Сите имаат различни поими за "скоро како нов", имаш многу примери за тоа. За веродостојна проценка, и општ квалитет на твојот оглас, би ти било во прилог да ставиш слика од скоро како новиот телефон.
   
  На TylerMkD, DrMTR, Futurelakimens и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  497
  417
  9 Јули 2018
  Машко
  460€
   
  Последна промена: 28 Мај 2020
 4. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  776
  205
  10 Јуни 2007
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  Oktar, Futurelakimens, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  186
  252
  18 Септември 2015
  Машко
  450€


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,219
  1 Септември 2011
  Машко
 7. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  776
  205
  10 Јуни 2007
  Ајде иде на продажба за 440еур.
  --- Споени мислења, 30 Мај 2020 ---
  Резервиран до понеделник.
   
 8. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  786
  652
  8 Јануари 2008
  Машко
  Ако случајно се откаже, јас го резервирам ако си од Скопје


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  776
  205
  10 Јуни 2007
  Продадено.
   
Слични теми
 1. Антониј.К
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  413
 2. Вајкинг
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  896
 3. dule_
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  515
 4. Pulse
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  473
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...