1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Iphone SE 64gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Ficho, 12 Декември 2017.

Тагови:
 1. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Ако може проценка на телефончето. Земено е на старо. Доаѓа со оригиналниот полнач, без кутија. Пројдена гаранција. Оштетувањата може да се видат на сликите. Фала однапред :)

  IMG_20171212_170437.jpg IMG_20171212_170447.jpg IMG_20171212_170456.jpg IMG_20171212_170520.jpg
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,440
  3,164
  24 Септември 2012
  На Ficho му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,074
  26,777
  4 Септември 2008
  16K
   
  На Ficho му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Фала ви на двајцата за проценките. Имајќи во предвид дека некаде толку планирав и јас, телефонот оди на продажба за 250 евра.
   
  Pane24, psyside и на mdeni им се допаѓа ова.
 5. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  748
  685
  31 Мај 2011
  На кој iOS е?
   
 6. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  11.2
   
 7. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 8. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 9. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 10. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,244
  1,384
  10 Септември 2010
  Од кој град си или каде може да се види телефонот? Колега мој, постар човек сака да земе SE па да го прашам дали е заинтересиран.

  Фала.
   
 11. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 12. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 13. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  200 евриќи
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 15. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  238
  190
  9 Јули 2015
  Машко
Слични теми
 1. Замисли

  Проценка Iphone 6s 64gb

  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,226
Вчитување...

Сподели

Вчитување...