1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

iPhone Photo Contest

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од spiderman, 23 Јануари 2009.

 1. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Епа вака од неодамна започна The World`s famous iPhone Photo contest и очигледно јас сум пријавен прв од Македонија...Така да земајте iPhone-ите и сликајте и upload-увајте што е можно повеќе слики од вашето iPhone секојдневие. http://www.iphonephotocontest.com
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Значи сликите мораат да видат од iPhone?
  Ако е така, не е малку глупо...немаат сите iPhone. :ha:
   
 3. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  тоа е поентата и тоа мора да бидат од iPhone и мора да бидат неедитувани, тоа значи да не бидат ротирани, местени, сечени, означени итн...Како што се сликани така ...
   
 4. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
 5. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  StarBuck, ќе може еден iPhone ми позајмиш? Додека трае натпреварот после ќе ти го вратам, а ако сум задоволен и ќе го купам :)
   
 6. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  треба да ми стигнат некои наредна недела... инаку мојот не го давам :D
   
Слични теми
 1. Delicon
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,748
 2. marv
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,805
 3. Vavo
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,277
 4. Ilija D
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,417
Вчитување...

Сподели

Вчитување...