• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

iPhone - Дали вреди?

• Ја почнал/а темата

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
ej
lagam da zimam iPhone mnogu sum zaljuben u telefonot stvarno ama neznam dali stvarno vreme mi treba mislenje od tie sto go imat veke podolgo vreme oti na mene mi e prav film telefonceto, mozebi ima slaba kamera ali sto gledav sliki direkno na telefonot i ne se tolku losi za rezolucijata sto ja koristi. drugo sto mi se arese e sto ima mnogu aplikacii sto mozes da gi stavis itn..
ali edno mi treba da znam dali brzo mine merak i dali stvarno vrede da se dadat tie pari za nego.

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
507
www.ibiz.mk
јас имав прилика неколку недели да користам iphone

одличен е и со првите пари вишок што ке ми се одма си зимам

е малку ке почекам да се ухода добро 3г кај нас и ке земам ihone 3g

али во секој случај вреди за парите

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
907
891
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Za parite e super, ama ako si u amerika.
Kaj nas ne ti vredi GPS za nisto, golema dostapnosta na wi-fi isto taka nema, a 3G samo sto pocna kaj nas.
A bez tie raboti e obicen telefon so touchscreen.

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ако си често во околина каде што има безжичен, ќе ти заврши голема работа... Еве веќе пола година ваљда помина и чим до сега не ми е здосадено, никат :)

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
806
240
delicon.mk
Користам iPhone веќе подолго време и сум екстра задоволен, имаш компјутер во џеб кој како додатна опрема има и мобилен. :D

Ако имаш можност почесто да користиш wi-fi ептен ќе се навлечеш на него, и не само тоа, има доста интересни програмчиња, игри и сл.

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Iphone е a must have. инаку камерата му е одлична... 2 мегапиксели плус можеш да симнеш и додатни програмчиња кои ке ја зголемат пикселажата на самата камера на iphone-от

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
стварно вреди...јест да е скап за наши услови али коа ќе се навлечеш нема шанси да го смениш...едино би го сменил за новиот 3G :)

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Според мене не вреди,го имам разгледувано телефонот...
Тој телефон е направен за американскиот пазар...wi-fi 24/7 + 3G,а кај нас што ќе правиш? Wi-Fi едвај и да има а 3Г само што го воведе Космофон. Но сепак,навистина интересно е телефончето,посебно со touch-screen.
Моја препорака,почекај да падне цената а дотогаш ќе се развие малце 3Г кај нас,па земи си еден.

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Што е до мене и јас не би се летал по iPhone има доста солидни мобилни телефони со слични перформанси , а за помала ценa сега можда не се со touchscreen ама и јас би почекал малце.:rolleyes:

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,060
1,775
Случајно ми искочи како слична тема додка browse-ав.

Za parite e super, ama ako si u amerika.
Kaj nas ne ti vredi GPS za nisto, golema dostapnosta na wi-fi isto taka nema, a 3G samo sto pocna kaj nas.
A bez tie raboti e obicen telefon so touchscreen.
Ептен смешно ми падна кога го прочитав ова, а вистина е, стварно тоа време кај нас повеќето од овие работи не функционираа идеално кај нас, а денес ги зимаме здраво за готово. Али и не тоа, тогаш flagship телефон ти требало за овие services да ги имаш на телефон. Time flies.

Се сеќавам за iPhone-от читав во Ентер (уште бев во основно), па после еден пријатеј на моите купи и кога и да дојдеше на гости (или ние кај него кога и да идевме) ми даваше да си играм игрици и да гледам YouTube. За едно детенце, тоа беше магија. :D

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
907
891
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Ептен смешно ми падна кога го прочитав ова, а вистина е, стварно тоа време кај нас повеќето од овие работи не функционираа идеално кај нас, а денес ги зимаме здраво за готово. Али и не тоа, тогаш flagship телефон ти требало за овие services да ги имаш на телефон. Time flies.
Хахаха, во 2020 баш е смешен постов, 2008 difeerent times eh :D

TylerMkD

Unstoppable
7 ноември 2014
2,278
3,773
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Sapphire RX 470X Nitro+ 8GB
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Steelseries Arctis 3
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Nema vrska toa iphone ke pomine famata, Nokia si e nokia ako sakas jak telefon, zirnete N95 rastur go pravi iphone na sekoe pole

apple da gi bivase ke se vikaa nokia

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,060
1,775
Nema vrska toa iphone ke pomine famata, Nokia si e nokia ako sakas jak telefon, zirnete N95 rastur go pravi iphone na sekoe pole

apple da gi bivase ke se vikaa nokia
Da da, iPhone kako N-Gage modelite na nokija kje propadne. Se znae, telefon bez tastatura telefon li e?

P.S: Da ne znae nekoj kako da stavam Makedonska poddrshka. Nesho komplicrano mi e ova Vistava.

toplel

On your way to fame
18 август 2016
662
823
Da da, iPhone kako N-Gage modelite na nokija kje propadne. Se znae, telefon bez tastatura e telefon?

P.S: Da ne znae nekoj kako da stavam Makedonska poddrshka. Nesho komplicrano mi e ova Vistava.
nz jasum na vindows 98 takami rece flegma xp i wista se srane tesko nmz da se naviknam.. luge kene citaat vo 2020ta ke svedocat za nokia . aple se samo faza americki spioni neim davam poveke od tri godini banknot .

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,060
1,775
nz jasum na vindows 98 takami rece flegma xp i wista se srane tesko nmz da se naviknam.. luge kene citaat vo 2020ta ke svedocat za nokia . aple se samo faza americki spioni neim davam poveke od tri godini banknot .
Da da, haha moze vo 2020 kje vikaat deka Bil Gejc gi vakcinisal lugeto za da koristat Vista xD

Od Apple tolku, dosta im beshe iPod zdosadi toa veke. Eve MP3 ima vekje i na bitka da se kupi za evtino.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,498
Мислења
821,868
Членови
28,042
Најнов член
Puffy
На врв Дно