1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено iPhone 8 Plus 64GB Silver Unlocked

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mkextremer, 30 Декември 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,073
  958
  4 Февруари 2014
  Машко
  Нема потреба од слики, телефонот не е активиран (гаранцијата се активира кога вие ќе го активирате телефонот) и е сеуште во целофан со кутија и сите аксесоари. Купен од US Apple Store.

  800 евра
   
  Luca Toni, goran_oh и на Martinovski им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,013
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Колку е гаранцијата?
   
  На mkextremer и Војвода им се допаѓа ова.
 3. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,085
  4 Септември 2008
  Apple дава за сите производи стандардна гаранција од една година. За да добиеш тригодишна гаранција мора да докупиш Apple Care за iPhone кој кошта обично 150 долари/евра. Бидејќи телефонов се продава за 800 по автоматизам значи нема доплатено за care тогаш значи дека гаранцијата му е една година.
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,073
  958
  4 Февруари 2014
  Машко
  Гаранцијата е 1 година со можност за доплаќање за уште 1 година со AppleCare
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fearless

  Fearless
  Gaining Experience

  753
  188
  22 Јули 2009
  Машко
  Во ЕУ e 2 години, во UK е 6 години limited warranty. Тоа е според consumer закони во државите. Само според Apple e 1 година. Можда има некои легални интерпретации во ова, но на официјалните сајтови за државите вака пишува.
   
 6. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,073
  958
  4 Февруари 2014
  Машко
  Апдејт на цената - 760е - финална.
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,073
  958
  4 Февруари 2014
  Машко
 8. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  312
  399
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 9. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,073
  958
  4 Февруари 2014
  Машко
  Продадено надвор од форум!!!!! клуч
   
Слични теми
 1. Ficho

  Проценка Iphone SE 64gb

  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,365
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...