Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

iPhone 8 64GB

Статус
Затворена за нови мислења.

Spamalot

Gaining Experience
13 јуни 2011
943
308
Spamalot додаде нов оглас:

iPhone 8 64GB - Проценка

Здраво Дечки,

Прво ми треба проценка на iPhone 8 64GB, па потоа ваљда и ќе иде на продажба.
Телефонот физички е во беспрекорна состојба и не е користен последните 2 години, во меѓу време седеше со 70% полна батерија како што си треба, и не верувам дека е значително деградирана.
Но телефонот има Activation Lock затоа што е заборавен user/pass.
Теоретски Apple треба да го отклучи по приложен документ за купување, но нејќат. Не знам зошто, пробав ме одбиа, иако го имам документот со кој е...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.230
Мислења
976.978
Членови
35.540
Најнов член
Matej213
На врв Дно