1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка iPhone 7 Black 32GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од pcdownside, 14 Мај 2019.

 1. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  139
  118
  31 Јануари 2014
  Машко
  Здраво дечки, ако може една проценка, па ако има добра цена ќе оди во оглас
  Телефонот е купен пред две ипол годино во ВИП, сменет е после година дена во iStyle и од тогаш сменета му е само батеријата. Без screen protector е користен околу 6 месеци, а престанав да го користам пред 5-6 дена, си купив Galaxy S10e . Единствена работа што е сменето е батеријата пред два месеца, ја имам и оргиналната батерија. Со телефонот подарувам 7 футроли и една футрола/полнач.
  Оргонал амбалажа со слушалки, донгл lightning to 3.5mm и оргонал полнач.
  Еве и некоја фотка. 20190514_205328.jpeg 20190514_205332.jpeg 20190514_205405.jpeg 20190514_205413.jpeg 20190514_205423.jpeg 20190514_205514.jpeg 20190514_205502.jpeg 20190514_205506.jpeg 20190514_210112.jpeg 20190514_205559.jpeg 20190514_205203.jpeg 20190514_205231.jpeg 20190514_210155.jpeg

  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација
   
  На bugarce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  498
  912
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  100 и нешо еура :D
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  139
  118
  31 Јануари 2014
  Машко
  Мислев на сериозна проценка

  Испратено од SM-G970F преку IT.mk форум апликација
   
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,530
  3,544
  1 Септември 2011
  Машко
  200 евра,форумска цена.Иначе на огласиве некаде идат 220-230 евра.
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  258
  238
  17 ноември 2015
  Машко
  Мн битно дали е неверлок
  Од вип не ги отклучуваат
   
 6. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  139
  118
  31 Јануари 2014
  Машко
  Неверлок е, првиот нешо имаше проблем па ми го сменија вп iStyle, сега работи на сите мрежи
   
 7. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  139
  118
  31 Јануари 2014
  Машко
  Може да се смени огласот во продажба.
  Оди на продажба за 250 евра, форумска цена.
   
 8. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  139
  118
  31 Јануари 2014
  Машко
 9. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  139
  118
  31 Јануари 2014
  Машко
Слични теми
 1. Todor91
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  850
 2. Todor91
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,816
 3. UnderMyRules
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,513
 4. Delicon

  Продадено iPhone 7 32GB Matte Black

  Delicon, 23 Март 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  587
 5. stefan_mkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  484
Вчитување...

Сподели

Вчитување...