• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Менувам iPhone 7 32gb

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
946
779
Заменувам iPhone 7 32gb телефонот е одклучен на сите мрежи и е на Иос 14.2 користен е со силиконска маска од ко е купен предност Google Pixel/Xiaomi/Redmi
Image1606869013.734978.jpg IMG_1201.JPG IMG_1203.JPG IMG_1204.JPG


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

hehexd

Gaining Experience
18 септември 2019
58
62
сигурен сум дека ова на сликиве е iPhone 8 (извинете за коментар)
 

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
346
297
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro

hehexd

Gaining Experience
18 септември 2019
58
62
Има shell за iPhone 7 да изгледа ко 8 може го менувал.

never give up
алуминиумскиот фрејм (задно капаче) кај ајфон 7 е споен заедно со страничната лајсна и не е можно да се одделат.
кај ајфон 8 лајсната е посебен дел, а стакленото задно капаче е исто засебен дел
(+ кутијата е од ајфон 8)
 

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
346
297
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,578
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно