1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка iPhone 7 32 гига, црн

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од skullmonkey, 21 Јули 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,033
  3,176
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  iPhone 7, 32 гига меморија, црн, купен од Телеком.

  Телефонот е во одлична состојба, од првиот ден е во заштитна маска и на задниот дел и да нема никакви оштетувања.
  На стаклото се познаваат знаци на користење, но минимални.
  Доаѓа со оригинална кутија, кабел, полнач и слушалки (не користени).
  Претпоставувам дека е во моментов заклучен на Телеком, но за еден ден се решава тоа.

  IMG_7039.JPG IMG_7043.JPG IMG_7044.JPG IMG_7041.JPG

  Ве молам за проценка.
   
  omegaRED, DaVoRkNe и на krema им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,725
  3,167
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  12 000 - 14 000 макс
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,789
  3,954
  1 Септември 2011
  Машко
  200 евра
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,033
  3,176
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 5. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  139
  140
  18 Септември 2015
  Машко
  230 evra


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,033
  3,176
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Оди на продажба 13.000 денари.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,033
  3,176
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Продадено. Фала ви.
   
  Luca Toni, Banjifiko и на BlackOuttheWoRlD им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gdamjan
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  632
 2. gokica
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,663
 3. Ana.Jones
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,342
 4. Skorp

  Проценка Iphone 6 (16gb)

  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,991
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...