1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Iphone 6s 64GB Grey

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Tehnologiva, 16 Јуни 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  Телефонот е стар околу 2 месеца купен е од телеком со гаранција од 1 година што значи уште 10 месеци гаранција и работи само на телеком сим картички но после 10 месеца ке може да се направи неверлок. Телефончето е како ново нема никакви оштетувања и траги од користење цело време е користено со стаклен скрин протектор и маска од првиот ден, доаѓа со целосно пакување и воопште некористени слушалки.
  Цена 37.000 денари без замени, контакт ПП. Слики ке постирам за кратко.
   
  Последна промена: 16 Јуни 2016
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 4. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 5. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  36 000 последна цена.
   
 6. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 7. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 8. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 9. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  35 000 до петок потоа се трга од оглас.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 10. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 11. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  bump 31000 денари фиксно.
   
  На auuu55 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. damil

  damil
  On your way to fame

  600
  505
  2 Јануари 2015
  Машко
 13. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  нова цена 29 000 со уште 3 месеци преостаната гаранција.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 15. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  up..
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,591
  5,110
  20 Април 2007
  Машко
  БУМП е дозволен еднаш неделно. Нека биде јавна опомена.
  Благодарам на разбирањето.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,582
  3,610
  1 Септември 2011
  Машко
  Нели е дозволено на 48 часа?
   
 18. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  не беше на 48часа? или правилата се менуваат преку ден/ноќ? или пак конкуренцијата е преголема?
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,591
  5,110
  20 Април 2007
  Машко
  Правилата не се менуваат на кого како ке му текне.
  Правилата се тука за ВАС и треба да ги прочитате пред да коментирате.
  За подетално: Правила за огласи
  Саркастични коментари не се потребни. Истите ке бидат бришени, а членовите по автоматизам добиваат негативни поени.
  Чисто како информација, да не бидете затечени. Бидејќи наместо да прочитате пред да коментирате на било која тема, влегувате во непотребна дискусија.

  И еден мал скрин шот. Никаде не пишува 48 часа, туку неколку денови. Неколку денови не се 48 саати односно два дена.

  Благодарам на разбирањето и соработката.
   

  Прикачени датотеки:

  voah, olikomerc и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 20. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  28000 последна телефонот е како нов нема точка.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 22. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 23. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  up, може замена за s7 edge црн под услов да нема никаден никакво оштетување или гребаници,да има гаранција, кутија и да работи на телеком сим.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
 25. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...