1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Iphone 6s 16gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од AleksandarCaki, 3 Февруари 2020.

 1. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  599
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  iPhone 6s 16gb, Телефонот е земен од тмобајл ама е отклучен од кај нив. Прв сопственик сум и прошлата недела го рснав стаклото (го утнав џебот). Нејсе, работи се топ . Рачунајте дека го продавам со сменето стакло.. С :) Батеријата е со 78% џус, еднаш ја сменив со оригинална од АјСтајл.

  Оди за 6000 денари. контакт ПП
   

  Прикачени датотеки:

  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина:
   1.1 MB
   Прегледи:
   226
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина:
   1.3 MB
   Прегледи:
   225
 2. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  599
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  Бумп.
  5000 денари без промена на стакло. Патем, телефонот е функционира беспрекорно, дури и со малце напукнато стакло. До вчера што се вика ми беше телефон за секој ден, сега дреме дома за аларм :). Со телефонот доаѓа и оригинален полнач со сертифициран MFI кабел.
   
 3. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  599
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
 4. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  599
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  4999 денари.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  599
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
Слични теми
 1. xaser
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  572
 2. Skorp

  Проценка Iphone 6 (16gb)

  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,006
 3. dule_
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  408
 4. Bagata
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  244
 5. vladimir171
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  610
Вчитување...

Сподели

Вчитување...