1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Iphone 6s 16gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vladimir171, 30 Јули 2019.

 1. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Продавам Iphone 6s 16gb,
  има сменето батерија во istyle пред нова година и е моментално на 92% капацитет.
  Забелешки:
  Има гребаници на задниот дел од алуминиумот кои се гледаат на сликата.
  Од пред недела дена почна да не реагира на еден мал дел од десната страна на екранот.

  Цена 6000 денари, не е фиксна.
  Може замена и за андроид телефонче понудете во пп.
   

  Прикачени датотеки:

 2. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Еден бамп,
  Го поклонив и сега повторно е назад кај мене. Од вчера има сменето нов дисплеј и се си функционира беспрекорно, апдејтиран е на последниот софтвер и батеријата е сеуште со здравје од 92%. Со него си оди кутијата и оригиналниот полнач, две силиконски футроли и една заштита за екран.

  Требаше да го користи син ми ама ги немало истите игри од андроид :D

  Цена 7000 денари, без замени.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  го продаваш 6000 со оргинал дисплеј, а сега 7000 со променет.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  990
  1,205
  9 Јуни 2015
  Машко
  6000 со проблем со тачот. сега тој проблем е решен.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Oригиналниот дисплеј пожолти и прекина да работи едната страна од него што е честа појава кај iphone. Секако сите сензори, камера, копчето, металчињата па и штрафовите се оригиналните од телефонот. Заменетиот екран ми го донесоа од германија, но тоа не менува ништо сепак е кинески бидејќи во кина се произведува телефонот но ако на некој му менува не е од пазарче или од али.

  До сега не приметив никаква разлика од оригиналниот.
   
 6. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Продадено, може клуч.
   
Слични теми
 1. FrukaZ
  Одговори:
  63
  Прегледи:
  2,497
 2. xaser
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  636
 3. Skorp

  Проценка Iphone 6 (16gb)

  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,043
 4. dule_
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  424
 5. Bagata
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  257
Вчитување...

Сподели

Вчитување...