1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

iPhone 6S 16GB Neverlock

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pulse, 10 Мај 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,262
  1,311
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Продавам ајфон, горенаведениот модел.

  Повеќе инфо:
  - Стар околу 5год
  - Променета батерија пред 1год
  - На сликите сликани од напред, долу лево има малку пукнато, не е екранот, има 5Д стакло
  - Полначот не е оригиналниот, го загинав на последниот одмор
  - Друго све е исправно, не е заклучен на iCloud, fingerprint-от работи
  - Доаѓа без кутија и неколку маски што сум ги користел

  Цена: 100€, без замени
  Локација: Ѓорче
  Тел: 076563444
  По карго не праќам, лице место

  647F17BE-0756-4848-8041-32C246C4FF05.jpeg
  4E5A6E64-9198-45AD-96E3-1DA834BDBE8D.jpeg
  ABDD210C-885C-4F50-AB69-5C5251C74935.jpeg
  21FDEA21-AB41-4034-84CC-C5D888B9444F.jpeg
  A1D70308-9703-4B07-B67A-91ED258F3EA8.jpeg
   
  Последна промена: 12 Мај 2020
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,262
  1,311
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,262
  1,311
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,262
  1,311
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
Слични теми
 1. masterficx
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  861
 2. xhktw
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,312
 3. Skorp

  Проценка Iphone 6 (16gb)

  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,043
 4. pavlestyle
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  397
 5. Torte Mobile
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  542
Вчитување...

Сподели

Вчитување...