1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Iphone 6 16gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dule_, 12 Јануари 2019.

 1. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  176
  96
  7 Март 2015
  Дечки ве молам за проценка на Iphone 6, купен е од телеком, доаѓа со кутија оригинален полнач и плус уште едно кабелче бидејќи едното не е во добра состојба. На сликата се гледа дека има една точка на екранот која не се забележува освен на бела позадина.

  Слики:

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,231
  1,240
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  110-120€ ако не е заклучен на тм
   
  На dule_ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,441
  3,458
  1 Септември 2011
  Машко
  На dule_ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  626
  654
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  И помалце од 6000. Xiaomi од 6000 ново со гаранција, има каде каде подобри карактеристики (камера, екран, меморија, батерија)
   
  dule_, olikomerc, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,820
  3,841
  28 oктомври 2008
  Не богохули, ќе тргнат селаните со факели и вили...

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
  На vladimir171, damil, Pulse и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  176
  96
  7 Март 2015
  Фала ви дечки :)

  Отклучен е, работи и на други мрежи.

  Оди на продажба за 6500ден. Контакт по пп.

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  176
  96
  7 Март 2015
  Може да се заклучи темата, телефонот е продаден.

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Вајкинг
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,392
 2. xaser
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  478
 3. Skorp

  Проценка Iphone 6 (16gb)

  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,901
Вчитување...

Сподели

Вчитување...