1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Iphone 5s silver, 16 GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од bxxxn, 16 ноември 2017.

 1. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,068
  1,178
  11 Март 2011
  Здраво,

  Би сакал да ве замолам за проценка на

  Iphone 5s silver, 16 GB
  модел: А1533

  купен нов од Ледиком, еден газда, користен со скрин протектор цело време и поголем дел од времето со маска. Екранот е перфектен, на лајсните има некои знаци на користење. Гаранцијата е истечена. Немал дефекти и не е сервисиран. Само телефон и полнач, ако некој инсистира ќе пробам да ја пронајдам и кутијата.

  Слики во прилог

  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  • 7.png
   7.png
   Големина:
   44.7 KB
   Прегледи:
   64
 2. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,015
  26,727
  4 Септември 2008
  5, 6 макс.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,384
  3,709
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  5k
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,809
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,068
  1,178
  11 Март 2011
  Благодарам на сите за проценките!

  Телефонот оди на продажба за 7800.

  За сите што ќе забележат дека е поскап од проценките, за жал одлучувам само со 49% во цената :) Инаку бидејќи теледонот е добар, а цената на моделот е доста падната, може да остане и како резервен телефон.
   
Слични теми
 1. dzunko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  559
Вчитување...

Сподели

Вчитување...