• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

iPhone 4 Заборавен паскод од iCloud

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mtan3

Intern
2 мај 2012
10
0
Здраво,

Веќе некое време читам онлајн дека не може да се пробие iPhone ако не се знае паскод од iCloud (што и не го знам). Телефонот ми е пратен од странство и роднината не се сеќава на паскодот. Дали воопшто постои некаков начин да се пробие телефонот или едноставно да се помирам дека нема да работи ?
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
806
688
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
Здраво,

Веќе некое време читам онлајн дека не може да се пробие iPhone ако не се знае паскод од iCloud (што и не го знам). Телефонот ми е пратен од странство и роднината не се сеќава на паскодот. Дали воопшто постои некаков начин да се пробие телефонот или едноставно да се помирам дека нема да работи ?
Passcode незнаеш или Password??


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,314
3,672
Скопје
Има бесплатен телефонски број на Епл за оправање на вакви проблеми. Нека се јави, нека спреми документи, ќе го распрашаат и ќе го одблокираат... Правец првата продавница.
 

krale

Practice makes perfect
6 февруари 2009
2,300
1,360
Паскод може да се деблокира, а пасворд од ајклауд не. Т.е. може и тоа на 4ка, али кој се замара со телефон што вреди 1500 денари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,574
Мислења
820,966
Членови
28,238
Најнов член
$КИКО$
На врв Дно