Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Iphone 14 pro

Статус
Затворена за нови мислења.

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
Фала ви за проценките, во сетек немаше ваков модел да споредам цена, во istyle цената е 131 190.

Доколку е некој заинтересиран - форумска цена 1800eu.
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
Епа толку е 1тб 1499$ + транспорт + нешто да заработи. Телефон од америка споредувам со телефон од америка + трошоци.
Најновите модели од америка се со есим, без слот за сим картица.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
За среќа конечно и кај нас почна да има есим се приближуваме до светот :)
1663522813414.png
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.259
12.092
Скопје
androgaming.com
Најновите модели од америка се со есим, без слот за сим картица.

Ок, ти не кажа од која земја е. Во ЕУ се 1950 евра во официјална продавница. Од 1 ТБ.

Не би било лошо да додадеш инфо околу гаранција, епл кер и слично.

Со среќа продажбата.
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
Ок, ти не кажа од која земја е. Во ЕУ се 1950 евра во официјална продавница. Од 1 ТБ.

Не би било лошо да додадеш инфо околу гаранција, епл кер и слично.

Со среќа продажбата.
Фала ти, телефонот е со 12 месеци интернационална гаранција.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.259
12.092
Скопје
androgaming.com

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.606
17.042
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Фала ви за проценките, во сетек немаше ваков модел да споредам цена, во istyle цената е 131 190.

Доколку е некој заинтересиран - форумска цена 1800eu.
Супер цена, штета што е модел кој тешко ќе се продаде. Јас не познавам никој со 1ТБ модел. Ниту па со 512...
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
Супер цена, штета што е модел кој тешко ќе се продаде. Јас не познавам никој со 1ТБ модел. Ниту па со 512...
Јас користам 11 про моментално, веќе 3 години си плаќам icloud+ од 200 гб кој го споделувам, сите што го споделуваме ги имаме моделите со најмалку storage. Многу поисплатлива опција е тоа според мене, како и да е 14 ката е таа во моментов, и реалноста е дека тешко ќе се продаде.. we shall see
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
714
703
Скопје
Супер цена, штета што е модел кој тешко ќе се продаде. Јас не познавам никој со 1ТБ модел. Ниту па со 512...
Kaj Iphone веќе со новите модели само ти бара да имаш што повеќе меморија, видеата снимени во Cinematic Mode многу јаде меморија, едно кратко видео може да ти е и 30GB, и замисли да треба да снимиш 2-3 битни видеа како спомен отиде меморијата :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.100
Мислења
974.575
Членови
35.405
Најнов член
Bizra
На врв Дно