Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Iphone 12 64GB Black

Статус
Затворена за нови мислења.

Enis-Phantom

On your way to fame
18 ноември 2013
345
507
Небитно
И овој е користен точно 1 месец и има 11 месеци писмена гаранција од А1 оператор. Во Ледиком обично ако се случи нешто ти го сервисираат таму. За Мобеликс незнам. Јас лично со самсунг купен од Ледиком сум имал лошо искуство при повикување на гаранцијата.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
435
819
херцажа
И овој е користен точно 1 месец и има 11 месеци писмена гаранција од А1 оператор. Во Ледиком обично ако се случи нешто ти го сервисираат таму. За Мобеликс незнам. Јас лично со самсунг купен од Ледиком сум имал лошо искуство при повикување на гаранцијата.
Не брка работа таа гаранција од А1 оператор, кога ќе го однесеш ајфонот у ајстал за сервис не ти ја бараат таа, само телефонот е доволно да го носиш со себе.
 

Enis-Phantom

On your way to fame
18 ноември 2013
345
507
Небитно
Во секој случај мислам дека има разлика меѓу телефон земен од оператор или официјален дуќан (сетек, нептун, ајстајл и останати) и мобилари. Ваму во Ледиком кога го земав телефонот ми извадија прво демек нов а имаше гребаници по екранот без фолии беше, дури од трет избор најдоа некој зачуван така да тоа ми беше прво и последно купување од кај нив мислам дека тој модел што го земав беше за индиски пазар.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
435
819
херцажа
Во секој случај мислам дека има разлика меѓу телефон земен од оператор или официјален дуќан (сетек, нептун, ајстајл и останати) и мобилари. Ваму во Ледиком кога го земав телефонот ми извадија прво демек нов а имаше гребаници по екранот без фолии беше, дури од трет избор најдоа некој зачуван така да тоа ми беше прво и последно купување од кај нив мислам дека тој модел што го земав беше за индиски пазар.
За индиски пазар ајфоните имаат намалени перформанси или нешто второкласни се ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно