• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено iPhone 11 Pro 256GB

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,059
12,472
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Продава прекрасен и одлично сочуван iPhone 11 Pro 256GB. Телефонот е стар околу година, беспрекорно сочуван, на него има ново заштитно стакло и нова силиконска маска (плава) монтирани пред неполн месец, а користени само две недели во вредност од околу 4к денари а со него доаѓа и кожна футрола (црвена) со која е користен до пред месец дена. Здравјето на батеријата е на 90% а со нормално накај интензивно користење без проблем држи ден ипол.
Телефонот е буквално како од продавница и за разлика од новите ајфони (хк пу) доаѓа со полнач. Единствена грепка што ја има е на горниот ќош и верујте ми дека ќе се отепам, ама сега ја направив чистејки го и местејќи го за сликање. Ќе се отепам...

Цена: Само 750 евра, запомнете дека доаѓа со ново стакло и футрола... и полнач.

IMG_0592.jpg IMG_0593.jpg IMG_0594.jpg IMG_0595.jpg IMG_0596.jpg
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,059
12,472
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Само денес, а и до наоѓање на купец, ексклузивна цена од 45.000 мкд.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,059
12,472
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
43.450 MKD
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,059
12,472
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Кључ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,121
Мислења
838,818
Членови
29,033
Најнов член
Newlearner
На врв Дно