• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IP

  • Ја почнал/а темата
  • #1

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
ja neznaev vo koj folder da ja stavam temava pa ja staviv
tuka bez lutenje ok?
sakav da prasam kako moze da si ja najdam sopstvenata IP adresa:rolleyes:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Браво! Барем си искрен. Имавме овде цел куп хакеришта (барем според никовите), а не верувам дека воопшто и имаат претстава заточното значење на зборот хакер.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
bolje iskren nego ja znam ova ja znam ona i na kraj kako da stavam lozinka na kopjuterot

aj ja utre uste ke cetuvam treba da pravam sega zzzzz...
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Види во некоја од темите под програмирање секцијата таму имаше еден во VB што направил програма за сопствената IP. а можеш да си ја провериш и преку десен клик на компјутерчињата покрај саатот долу десно и избери status->support и ете ја твојата IP Adress-а.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Види во некоја од темите под програмирање секцијата таму имаше еден во VB што направил програма за сопствената IP. а можеш да си ја провериш и преку десен клик на компјутерчињата покрај саатот долу десно и избери status->support и ете ја твојата IP Adress-а.
Status/Details/Client IP adress :bravo:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Неможе така само приватните адреси со маската и днс ти ги дава ако идеш на ipconfig/all.

Инаку zare_hakerot знае дека прво треба да почнеш со тоа што ќе се хакираш прво себе па после други :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно