• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ИП преку МСН или Скајп?

  • Ја почнал/а темата
  • #5

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Отвори cmd и пиши netstat. Треба да ги излиста сите со кои чатуваш во тој момент и нивните ip адреси.
и која ИП е негова сеа пишувам со еден и напишав

80.77.158.249:1059 ESTABLISHED
79.126.181.51:49256 ESTABLISHED
by1msg3082320.phx.gbl:1863 ESTABLISHED
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Отвори cmd и пиши netstat. Треба да ги излиста сите со кои чатуваш во тој момент и нивните ip адреси.
Нема да успее само вака. МОРА да праќа или да прима било каков фајл од соговорникот за да му ја открие Ip адресата. Во спротивно ip адресата нема да биде регистрирана.
 

ivotopansko

Intern
14 јануари 2008
36
0
otvori cmd i na toj sto sakas da doznaes IP adresa probaj prati mu nekoj fajl i on neka prifati.u meguvreme pisues net stat i ke ti ja pokaze negovata IP.pozdrav
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Нема да успее само вака. МОРА да праќа или да прима било каков фајл од соговорникот за да му ја открие Ip адресата. Во спротивно ip адресата нема да биде регистрирана.
Да, имаш право...сум побунил јас нешто.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
I da ima otvoreno veb strana nema da mu dade konekcii ich so veb stranata, oti veb stranata ako e loadirana se zatvora konekcijata so web serverot.


Kako shto kazaa, mora da se naprai direktna konekcija so "zrtvata" najlesno e da mu se prati pogolem fajl i serverite na MSN ili skype kje ja redirektiraat taa konekcija da se sozdade megju dvajcata poradi edna pricina: BANDWIDTH
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
dobro be hijack pa vajla ne e tolku glup da ne iskluci browser i site ostali ostali stvari :)
Види вака друже:
Овде на форумот доаѓаат луѓе со разни нивоа на познавање на ИТ.
Ние сме овде да им ја понудиме најлесното и најразбирливото решение за нивниот пробелм.
Што ако праќаше повеќе фајлови во исто време, или симнуваше игра, или збореше на скајп, или играше онлајн игра, или слушаше онлајн радио, или гледаше клип на YouTube?
Затоа ако има програмче кое најлесно ќе му ја даде ИП адресата, зашто да не го проба него?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,884
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно