1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ip Камера за викендица.

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од mkiptv, 11 ноември 2018.

 1. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Не е точно.

  1. IP камера - 118eur +18% ДДВ + 17.5% Царина = 163 eur доставена до Македонија
  2. Poe injector - 9.33 eur
  3. Micro SD 128 GB - 58.18 eur
  ____________________________
  Вкупно: 230 eur[/user]
   
 2. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  505
  326
  28 ноември 2014
  Машко
 3. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  505
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  Точно користат Sony леќи ... барем така пишуваше
   
 4. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,055
  3,128
  2 Септември 2012
  Машко
  Оваа ја нарачав денес 1080p with 12V Power и Focus 3.6mm за 28,87$ комплет со шипинг, со попуст као 11/11 па да видиме како ќе се покаже. :p
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,304
  6,427
  27 Март 2014
  Дај некој нека предложи Dahua Outdoor IP камера? Цена околу 60-70 долари. Гледам дека ги фалат Дахуа како добри.
   
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  За таа цена не знам што е ок од Дахуа.

  IPC-HDW2231R-ZS е многу фалена на ipcamtalk форумот, но цената и е 111 еур. Ја рачунаат за помал брат на фамозната 5231.

  Edit: Погоре веќе ја имам спомнат. Wizard деновиве имаат некоја блек фајдеј акција, види да не закачиш нешто иако чисто сумњам дека IP ќе се на попуст.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  240
  376
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Како си задоволен/беше задоволен?

  И предлог ако може од форумџиите за ИП камера, за дуќан/фризерница се работи. Буџет до кај 50-60 евра или така нешто.

  Оваа ја гледам од Али, 45$

  US $13.82 21% OFF|SDETER 1080P 720P IP Camera Security Camera WiFi Wireless CCTV Camera Surveillance IR Night Vision P2P Baby Monitor Pet Camera-in Surveillance Cameras from Security & Protection on AliExpress
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. julll

  julll
  Intern

  94
  39
  20 Август 2016
  Од овој модел имам нарачано 4 камери за иста намена, дуќан. Скоро 7 месеци 24/7 работат, никаков проблем до сега не сум имал, ѓногу сум задоволен. Од 1080п моделот нарачав, многу чиста слика вади.

  Online-Shop Hiseeu 1080P 1536P IP Kamera Wireless Home Sicherheit Kamera Überwachung Kamera Wifi Nachtsicht CCTV Kamera 2mp Baby monitor | Aliexpress Mobil
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  240
  376
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Фала многу за инфо, ова вреди да се разгледа исто!
   
 10. PeGi998

  PeGi998
  Gaining Experience

  61
  83
  3 oктомври 2018
  Машко
  Тетин ми користи ип камери на тенда од анхоч. Работат околу 6 месеци 24/7 со доста слаб интернет затоа што рутерот му е ептен далеку. Супер слика и дење и ноќе. Има и од тие за внатре и за надвор. 2500 со 3500 мислам е цената. Апликацијата за телефон им е супер. Нотификации, снимање со сд картичка. За тие пари се одлични.

  Испратено од MI 9 преку IT.mk форум апликација
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  240
  376
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Да, ги разгледав и тие баш пред малку. Може и од таму да се купи ако не им се чека на луѓево...
   
 12. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  325
  255
  13 Март 2017
  Машко
  Како вработен таму, ако имаш нешто на ум, пиши ќе ти склопам цена со попуст. За Дахуа неможам голем попуст, али за HikVision, можам да ти понудам 3МП Vari-Focal IR надворешна. Не глеј цена на нет, ако ти фаќа око, ќе ти дадам голем попуст. Мора се да исчистиме од Хик, само Дахуа да остане па скоро со влезна ќе ја добиеш.
  *пс: не објавуваме по соц. мрежи или на веб цени и модели на хиквисион, па ретко кој ги знае.. само дилери или блиски луѓе на маил добиваат понуди.
  [​IMG]
   
  turbiny, smole, RoninMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,055
  3,128
  2 Септември 2012
  Машко
  Одлична е за парите, задоволен сум.
   
  Последна промена: 17 Јануари 2020
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  542
  364
  2 Јануари 2014
  Машко
  Предлог од мене - IP Камера - имаш и можност со 2.8мм леќа
   
 15. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не гледам можност за 2,8мм леќа.
  Инаку чинам дека е подобра изработка за разлика од претходните линкувани камери, но има поскап шипинг. :)
   
 16. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  542
  364
  2 Јануари 2014
  Машко
  Ќе му пишеш на продавачот-
  Lens
  Default 3.6mm (2.8mm,6mm optional)
  Од оваа продавница имам порачано доста IP камери и DVR снимачи . Последно ја земав оваа камера што ја постирав , 1080п која подржува и говор во две насоки .
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Koj DVR го препорачуваш од овој продавач?
   
 18. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  542
  364
  2 Јануари 2014
  Машко
  Користам 2 мои и неколку наместени на други корисници - овој модел Еден имам 16 канален и еден 8 канален
  Кај мене се комбинација со овие камери .
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  LAN e подобро решение за мене, tnx за линковите. :)
   
  На Mar tiN му/ѝ се допаѓа ова.
 20. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Фала на понудата, од таму земав 59225 IP PTZ со фина цена (ако земам уште една ќе те барам), барав и друг модел ама ми кажаа дека ќе треба да се чека 2-3 месеци па ја нарачав од Али до Солун.

  Само Dahua користам, Hikvision ниту имам ниту ми се во план.
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 21. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  203
  28 ноември 2015
  Машко
  Види пп

  Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 22. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  203
  28 ноември 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...