Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ip camera

12345*

Intern
14 јануари 2021
85
24
Здраво Сакам да прашам дали некој од вас го користи овој сет на камери и како е задоволен..
 

Атачменти

  • IMG_3119.jpeg
    IMG_3119.jpeg
    200,6 KB · Прегледи: 70

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.017
1.246
Здраво Сакам да прашам дали некој од вас го користи овој сет на камери и како е задоволен..
Јас ја имам оваа 360, феноменална, супер си работи, сама снима кога ќе детектира движење или човек ..
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
733
459
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
SSD 2.5" Kingston A400 Series 480GB + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston HyperX FURY™ 16GB
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 11 Pro x64
Доколку си заинтересиран за професионални Dahua камери , контактирај ме .
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.521
1.396
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
@12345* од скоро ја користам Mi 360 ° 2K Pro верзијата и е топ. Кај мене освен детекција при движење, ја поврзав и со сензорот за врата и наместив да почнува да снима и кога некој ќе ја отвори вратата, а дома нема никој...
Се одлучив за Про верзијата (неколку стотки е поскапа), заради тоа што со неа оди и полнач (верзијата од погоре е само со усб кабел колку што знам), плус има освен 2.4 и 5гхз поврзување + има и Bluetooth Gateway кој ми треба и за други уреди...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.610
Мислења
945.744
Членови
34.094
Огласи
1.981
Најнов член
adelauto
На врв Дно