1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

iOS:Купувај бесплатно на скоро сите игри(само со Jailbreak)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од angeld, 7 Декември 2013.

 1. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  130
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  Идете во Cydia-->Manage-->Sources-->Edit-->Add
  Внесете го овој Source: http://system.in-appstore.com/repo/
  Кликнете Add Source, отворете го In-appstore.com Cydia... и инсталирајте го LocallAPStore. Потоа одете во Settings и побарајте LocallAPStore, кликнете на него и Enabled : ON. И тоа е тоа... Кога ке сакате да купите нешто кое се плаќа кликнете на BUY и кога ке ви побара лозинка кликнете Cancel и крај. :)


  View: https://www.youtube.com/watch?v=fUSLbYmKxsk
  еве видео туторијал :)
   
 2. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  779
  639
  8 Јануари 2008
  Машко
  Колку ми фали твиков на 7-цава :/ Најдобар твик што го има во Cydia.Работи и на програми исто така со истата постапка. :)
   
 3. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  130
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  И јас се стаив на 7-ца добра е да али не исто како со Cydia, иначе да Твиков работи на 90% од апликациите :)
   
Слични теми
 1. Ago
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,732
 2. Goran123
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  831
 3. D3N1EL
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,285
Вчитување...

Сподели

Вчитување...