• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Инжењер за техничка поддршка на ИТ системи [до 27.05.2008]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Smart Solutions, компјутерска фирма од Скопје има потреба од пополнување на следното работно место:
1. Инжењер за техничка поддршка на ИТ системи. Кандидатот треба да ги исполнува следните услови:
1. Висока стручна подготовка- диплома од Електротехнички факултет Скопје, насока КТИА или од друга еквивалентна образовна институција, со или без работно искуство
2. Возачка дозвола (Б категорија)
3. Одлично познавање на македонскиот и англискиот јазик- пишуван и говорен.
4. Познавање и искуство во администрирање на различни Оперативни системи ќе се смета за предност
5. Познавање и искуство во развој на апликативен софтвер - познавање на Java, Visual Basic.Net, SQL, MySQL ќе се смета за предност.
6. Познавање на компјутерски мрежи и компјутерска мрежна опрема ќе се смета за предност.
7. Дополнителни обуки и усовршување ќе се сметаат за предност
8. Комуникативност, организираност, систематичност и деталност во работата, навремено исполнување на обврските. чувство за тимска работа.
Заинтересираните кандидати треба да испратат пријава со фотографија, кратка биографија на македонски и англиски јазик и копија од документите коишто го потврдуваат исполнувањето на горенаведените услови на
e-mail: [email protected] или no пошта на следнава адреса:
Smart Solutions
ул. Томе Арсовски 30/6 1000 Скопје
Огласот трае седум дена од денот на објавувањето.

Izvor:www.najdirabota.com.mk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно