• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Invite za torrentleech

Clash

Intern
18 јануари 2009
116
10
И дали ќе сака и мене да ми пушти Invite, доколку сака некој.
Поздрав.
 

Ghost

Intern
3 декември 2010
121
16
me too ако некој може... би му бил благодарен
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,073
11,455
youtu.be
еве и јас би бил благодарен за еден инвајт ако има некој добра воља !

поздрав
 

[email protected]

Gaining Experience
22 август 2009
1,338
131
Може некој да каже што е толку добар тракеров, па сте сите запнале за покани?
 

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
640
739
Скопје
Бре бре што сте фини сите :)

nema na torrentleech invite, ima samo VIP paketi
Кога го направија редизајнот на сајтот , ги скинаа сите постоечки покани. Нови покани даваат, али без некој определен критериум. Може да ти доделат ,може не.

Може некој да каже што е толку добар тракеров, па сте сите запнале за покани?
Тракерот е еден од поекстра што се на нет.
Многу брзо качуваат све што е тазе.Пример сериите искачаат отприлика пола саат после емитувањето во уса.
Голем дел од торентите "Scene releases" - во превод правени по некои однапред зададени стандарди на таа нивна сцена, што гарантира квалитет на симнатиот материјал.
80-90% од торентите се спакувани во повеќе мали рар фајлчиња, па доколку дојде до оштетување при трансферот треба да се пресимне само оштетениот рар фајл а не целиот торент.
Брзината е топ. Доволно е да има 20ина сидери, и да симнуваш со максималната брзина што ти ја дозволува интернет пакетот.

Едно време(ќе да беше пред отприлика 2-3 години) секој power user имаше по 3-4 покани кои регуларно се обновуваа и не беше толку тешко да се влезе. А откога направија само по 1 покана, која кога ќе ја искористиш не се знае дали, и кога пак ќе добиеш, доби бааги на ексклузивност.
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Може некој да каже што е толку добар тракеров, па сте сите запнале за покани?
80-90% од торентите на Арена, замунда и другиве тракери се симнати од TorrentLeech дефинитивно само најдоброто го има таму. со 5 сидери кревам 12mbps брзина на стар и непопуларен торент, па сега рачунај :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,095
Мислења
838,318
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно