• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Investiranje online

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Zee

Intern
10 септември 2010
209
21
Imam edna mala suma na pari, od 500 do 1000 evra momentalno na paypal i sakam da gi investiram online...Ima nekoj fina ideja sto bilo dobro i sigurno da se investiraat i da se ima povrat na sredstva od 10 do 20% vo naredni 3 do 6 meseci primer?
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,583
4,114
Од онлајн види за купување на злато што уствари ти седи у банка у Лондон али можеш ко што си го купил да го продадеш. За ова имам само читано, немам лично искуство. За офлајн брза и позајмица (да не употребувам некој друг збор на Л), али враќањето пази да не иде трудно, и се на нотар. Се надевам дека мојов пост ќе ти биде барем од некаква помош.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Zee

Intern
10 септември 2010
209
21
Smole, zlato vo paricki e dobra rabota no premnogu dolgo se cheka za da se napravi profit, mislam deka i srebroto igra dobra uloga. Mislev na nesto podinamicno. No kje razgledam, fala.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Cool down. Глувчево денес ми се излижа од бришење.

Последна опомена на темава.

Доколку имате нешто конструктивно да напишете, со што би придонеле за било каков развој на темава, само напред.
Во спротивно доколку немате што, не ни помислувајте за постирање.

Зошто секогаш мора да се понашате ко деца?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,374
29,006
kalco.ru
значи најдобра и најисплатлива инвестиција е во себе.Кази ми какво познавање најмногу имаш од IT секторите.Направи нешто што понатаму ќе ти носи пари(некој онлајн сервис или такви ствари).
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Zee

Intern
10 септември 2010
209
21

TralaTaTaTa

Intern
6 ноември 2010
3
1
Vnimavaj so forexot,ne e toa taka ednostavna rabota,forex e najgolem svetski devizen pazar kade sto dnevno se vrtat po tri trilijoni dolari,etoro e kompanija kade sto ti dava moznost da rabotis so tvoj pari da kupuvas ili prodavas ali pazi treba da si instaliras Meta Trader 4 kade sto ke ja naucis tehnickata analiza i da citas i sledis vesti ili toa se vika fundamentalna analiza,sekoja promena vo tehnickata ili fundamentalna analiza go menuva kursot zatoa treba da pazis i da sledis ako ne toa ti e cista kocka ili podobro odi vo kazino,jas sum dve godini vo forex i se uste ucam agent sum na MPT POZZ SE NADEVAM TI SE RAZJASNI NESTO:bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Zee

Intern
10 септември 2010
209
21
Vnimavaj so forexot,ne e toa taka ednostavna rabota,forex e najgolem svetski devizen pazar kade sto dnevno se vrtat po tri trilijoni dolari,etoro e kompanija kade sto ti dava moznost da rabotis so tvoj pari da kupuvas ili prodavas ali pazi treba da si instaliras Meta Trader 4 kade sto ke ja naucis tehnickata analiza i da citas i sledis vesti ili toa se vika fundamentalna analiza,sekoja promena vo tehnickata ili fundamentalna analiza go menuva kursot zatoa treba da pazis i da sledis ako ne toa ti e cista kocka ili podobro odi vo kazino,jas sum dve godini vo forex i se uste ucam agent sum na MPT POZZ SE NADEVAM TI SE RAZJASNI NESTO:bravo:
Zdravo,

Veke nekolku nedeli go vozam demo akauntot po nekolku chasa sekoj vtor den i uspeav da gi dupliram parite megjutoa bash kako sto reche ti kocka ne mozes da znaes. Sega ke razgledam ova Meta trader ke instaliram ke go rascepkam i ke te kontaktiram privatno da razgovarame poveke. Pozdrav
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,514
1,138
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
 • Ми се допаѓа
Реакции: BEST

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,514
1,138
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

goKi90

Intern
9 април 2011
37
4
Гледам дека темава не е баш најнова, па би сакал да го прашам Zee за искуство и импресии од eToro?
 

Goran123

Gaining Experience
25 јуни 2010
954
160
Имав прилика да поиграм на еТоро во демо мод, и на два пати ми исчезнаа пари без никаква причина. Буквално без причина. Ја прегледав и целата историја на курсот кога се случила загубата, немаше ништо со што би ги изгубил парите. Им пишав, и добив одговор демек демо е ова, се случуваат такви работи, бла бла бла. Ако се случуваат на демо, што треба да биде тренинг за реално, кој ми гарантира дека нема да изгубам вистински пари кога ќе почнам вистински да играм? Никој не пиша ништо, и после вториот пат губење, се откажав и не ни помислувам да почнам со реални пари да си играм.
 

damagebs

Intern
4 декември 2013
1
0
Ме интересира дали некој има искуство со подигнување на пари преку eToro? Ако има, ве молам одговорете ми дали помина лесно во нашава државичка?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
862,543
Членови
30,046
Најнов член
Basket
На врв Дно