Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Инвертер за дисплеј од лаптоп

mobfors

Intern
23 јули 2009
105
41
Дали кај нас во државава можи да се најди ваков инвертер за дисплеј од лаптоп, моделот на лаптопот е Packard Bell Easy Note DT85, 18.4 инчен дисплеј..
inverter1.jpg
inverter2.jpg
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Дали кај нас во државава можи да се најди ваков инвертер за дисплеј од лаптоп, моделот на лаптопот е Packard Bell Easy Note DT85, 18.4 инчен дисплеј..
Погледнете го атачментот 116985
Погледнете го атачментот 116984
Добро ова навоите изгорени се ? Али Експрес немет ?
Сервисер што вика ? Не се оправа овој модул ?
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.751
10.201
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Фала за тагот, ама стварно немам делови за вакви антики, дури и кога биле актуелни тешко се наоѓале делови за вакви нестандардни дисплеи. Време е да се оди напред, 2022 сме фор фак сејк :)
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.839
5.815
Skopje
Фала за тагот, ама стварно немам делови за вакви антики, дури и кога биле актуелни тешко се наоѓале делови за вакви нестандардни дисплеи. Време е да се оди напред, 2022 сме фор фак сејк :)
И ти си ми бил некој laptop whisperer...:sneaky:
 

mobfors

Intern
23 јули 2009
105
41
@mobfors
Додека бараш по МК инвертер, нарачај го истиот од али или ибеј.
Нема ни таму, останува да им пишам на Ејсер, можи да имаат некој зафрлен по фиоки :) сервисериве не се баш желни да го поправат :)
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.215
Членови
35.392
Најнов член
gegert33
На врв Дно