• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Интервјуа

macedonia

Intern
1 јануари 2008
78
2
Сакам да ја поздравам екипата на it.com.mk за целокупната ангажираност, а посебно за D околу интервјуата.
Сега го прочитав интервјуто со Иво Ивановски, а видов дека во план е и интервју за е-бизнис.
Искрено, очекував многу повеќе од одговорите на Иво Ивановски, затоа што интервјуто е правено од it.com.mk а не од некој политички дневен весник. Посебно па за прашањата за е-комерц и за PayPal (што лично мене ме интересираа највеќе), освен тоа што направила Владата на РМ, не добив никаков конкретен одговор.

Затоа би сакал да ја замолам екипата на it.com.mk (посебно D кој е задолжен за интевјуата), да направат една мала иницијатива и да стават малку поголем акцент на тие прашања, затоа што мислам дека во моментов Македонија е во очајна состојба во тој поглед.
Е-комерц, е-бизнис, е-трговија, картички, банки, законите на НБРМ, PayPal, Moneybookers... има доста за дискутирање и доста неодговорени прашани и нејаснотии
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Следното интервју, како што најави Дамјан ќе биде за Е-бизнис. Предлози за соговорникот и ваши прашања за поставување тука.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.134
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно