• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Интервју со хакерот на најновата конзола на Nintendo - Wii + анализа на нападот

Статус
Затворена за нови мислења.

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
Interview with a Wii hacker

Breaking analysis: Wii Hacked.

Интервју со хакерот Bushing кој успеал да ја хакне најновата конзола на Nintendo®...

260px-Wii_Wiimotea.png


Нешто повеќе за Wii тука.

wii_hacking_1_hello.jpg


wii_hacking_4_crash_memory.jpg


wii_hacking_3_epona.jpg


Интервју: http://www.atomicmpc.com.au/article.asp?SCID=14&CIID=102079&p=1

Анализа на нападот: http://www.atomicmpc.com.au/article.asp?SCID=&CIID=102072

:rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42.971
Мислења
890.087
Членови
31.719
Огласи
214
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно