• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ИНТЕРНЕТ ЗАВИСНИЦИ

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Некои од знаците од кои може да заклучите дека сте станале интернет зависник: :LOL:

1. Кога го исклучувате вашиот компјутер добивате ужасно чувство на празнина.
2. Вашето куче и вашата две годишна ќерка имаат своја веб страница.
3. Кога се додворувате на девојка, не прашувате за тел. број туку за e-mail адресата.
4. Се случува да се фатите себеси како после секој збор додавате .com.
5. Кога го гасите телевизорот, чекате да се појави “Shut down” порака
6. Не можете да разговарате со домашните затоа што тие немаат компјутер.
7. Имате тетоважа на телото на која пишува „Ова тело најдобро се гледа со IE 5+“
8. Кога вашиот inbox ќе покаже дека нема нови пораки,
се чувствувате депресивно и осамено.
9. Не го знаете полот на вашите тројца најдобри пријатели.
10. Вашето семејство секогаш знае каде сте.
11. Во нормални ситуации повеќе не се смеете туку велите “LOL,LOL”.
12. Девојките со кои се дружите се JPEG формат.
13. Најдобар пријател ви е некој кој никогаш не сте го виделе.
14. Се решавате да одите на факултет уште
година до две за да искористите бесплатен интернет.
15. Вашата “favorities” збирка се скролува 10 минути.
16. Вашите очила имаат врежано интернет експлорер на нив.
17. Убедени сте дека сурфањето е подобро од секс.
18. Им се смеете на луѓето што имаат модем 33.6к
19. Почнувате да употребувате смајлчиња и во службените псима.
20. Кога ќе се разбудите во 5 наутро, одите во купатило и застанувате да проверите e-mail на враќање накај кревет. :LOL:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
heheheheh
Naj iskreno nekoi se epten preterani, ama vo nekoi uspevam da se pronajdam i samiot ( ex. toa LOL ) :D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
11. Во нормални ситуации повеќе не се смеете туку велите “LOL,LOL”.
Е ова ме загрижува до сега неколку пати сум рекол ЛОЛ во моабет. :ermm:
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
:LOL::LOL::LOL::LOL:
----------------------------------------------------------------------------

1. Нема потреба да добивам ужасно чувство, не сум од тие кои претеруваат седејќи на компјутерот и кои и кога спијат мислат на компјутерот...
2. То нема врска...
3. Прво тел. па после некое време ќе дојде и мејлот :)
4. Жива глупост...
5. Телевизија слабо гледам, освен кога нема некој добар филм... или кога ќе ми текне на ДВД да уклучам нешто да гледам...
6. Нема потреба до компјутер кога сите се околу мене :Д
7. Булшит
8. Кога ќе го видам дека е празен малце се нервирам заради тоа што треба чоек да чека по 2-3 дена за да му одговори некој на мејл...
9. Немора да им го знаеш, важна е дружбата :LOL: им го знам и то на сите :)
10. Како не :)
11. Па богами сите го употребуваме :) лол, рофл, рофлмао...
12. Па ги имам и во JPEG формат на компјутерот, но и во реалниот свет се дружиме :)
13. Некој манијак :))
14. Кога иде човек на факултет тере до крај, не за бесплатниот интернет...
15. Не е претрупено, па одма се скролува :p
16. Мозила :LOL:
17. Немогуче... :)
18. Не...
19. Нема да ме разбрат ко ќе им пише чоек “:mad:
20. То нема смисла...
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Ако по ова се одредува дали некој е интернет зависник, тогаш по се изгледа дека не сум пипнал компјутер во животот. =(
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Интересна тема. Мислам дека повеќето од нас се пронаоѓаат во повеќето од одговорите на погорните прашања. :))

BTW @Pepsi Man како на тестирање да беше ти. Школски со одговорил на прашањата како на тест. :) Откако твојот тест беше прегледан и проанализиран оценката е следната: ИНТЕРНЕТ ЗАВИСНИК - 20%
:LOL::LOL:
Just kidding!
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Kako i da e sekoj od nas se naoga vo nekoj od gorenavedenite znaci iako nekoj navistina se preterani:D:D
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Освем неколку безвезни, другите сите одговараат на мене. Викам лол, барам маил ен број, пошам смајли по тетојте, а дури се имам на тест неколку пати подпишано ViK.
А од сите со едно не се сложвам:
17. Убедени сте дека сурфањето е подобро од секс.
:LOL:
:D
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
20. Кога ќе се разбудите во 5 наутро, одите во купатило и застанувате да проверите e-mail на враќање накај кревет.

Ова сум 100% јас
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно