1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Интернет заработка

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од Кристијан Про, 31 Март 2017.

 1. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Здраво, дали ќе може да ми предложите некој сервис за интернет заработка, од типот на поставување на скрипт таг кој сам го генерира или банер кој ќе се клика и ќе генерира кликови па од кликови ќе те плаќаат и сл. Да напоменам се работи за сајт кој има од 10 000 - 14 000 дневни уникатни посети (како што сум информиран немам проверено за бројкава).
  Јас го имам користено shorte.st но некако многу мала е заработката. Исто така имам креирано и adsense акаунт, но нели македонскиот јазик не е дозволен (а има некоја финта за бајпас), но не знам како е .. :D

  ВИ благодарам дечки
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,188
  1,248
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  за adsense го правиш сајтот на англиски, го даваш за ривју, и кога ќе ти го одобрат менуваш македонски :)
   
 3. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  И после тоа ќе те банират.


  Не пробувајте да бидете паметни многу и да си играте со Adsense.
  Помирите се со тоа дека Adsense не е достапно во МКД и дека сме мизерна држава.
   
  На DonFrozex, akslnrdn, VERSHACE18! и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Океј предложете ни некој друг начин на заработка со рекламчина, како што спомнав погоре Shorte.st некако не ми се бендисува на 1000 вјус негде иди 0,07 долари
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Копачот и на нива да садиш компири. Загарантирана заработка. ;)
   
  artweb, StOrMK, Harrabed и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Хахахах ме насмеа :D
  Сериозно, барем малку поголема заработка да е пр. на 1000 вјус да има барем 1 доларче
   
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Тешко другар такво нешто. Не се лажи. Никој не ти плаќа поголеми суми без работа.
   
  На artweb, StOrMK, Harrabed и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. extrime

  extrime
  Intern

  8
  0
  17 Јануари 2013
  Машко
 9. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  901
  1,090
  9 Јуни 2011
  Машко
  Преориентирај го сајтот (ако си во можност) за странски пазар, со Англиска содржина секако, Македонија, па и Балканот се премногу мал пазар за да направеш некоја пара на тој начин, освен ако не станеш вирален преку ноќ некако.. :)

  позз
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Viziano

  Viziano
  Intern

  23
  19
  9 Јули 2014
  Машко
 11. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,841
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Кога најмногу сум работел најмалку сум заработувал, кога најмалку сум работел најмногу сум заработувал. Прави се обратно од тоа што сите го прават.
   
 12. Cvetko

  Cvetko
  Intern

  12
  2
  3 Септември 2009
  Адсенсе е достапен во МК само не е за МК јазик.. и Јутуб заработката е преку адсенс...
   

Сподели

Вчитување...