• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Интернет заработка што исплаќаат со чек

  • Ја почнал/а темата
  • #26

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Добро , фала на советите па ќе видам што ќе направам :p
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
@mbss
Па најди страни кои го подржуваат AlertPay и кога ќе направиш трансфер ќе си ги пуштиш парите по чек.

Јас сега за сега мислам дека ова bux.to е супер сајт за правење ситни пари. Сега за сега имам 19 долари со 82 реферали. Утре планирам да дојдам до 130 па ќе видиме како ќе е.

Ако можи некој да ми објасни како оди постапката со плаќање по чек? Дали парите стигаат на врата како банкноти или како чек кој треба да се уновчи вбанка... и такви работи. И кај треба на AlertPay да се оди за да се испалти преку виза картичка... и дали некој го има правено ова и дали е сигурно.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Сите Affiliate сервиси исплајќаат со чек, нема исклучок. Ако те интересира повеќе, побарај на гугл Affiliate programs и ќе добиеш огромна листа на такви сервиси.
Clickbank ти дава одреден процент ако продадеш производ преку нивниот сервис. Оди на http://www.clickbank.com/marketplace.htm, одбери продукт којшто одговара на страната која ја имаш - имаат огромна база, кликни на create hoplink, во clickbank nickname внеси го твојот user, притисни create и линкот што ќе го генерира е твојот affiliate линк за одбраниот производ. Ако некој купи преку тој линк, ти добиваш провизија за производот. На исти принцип работат сите affiliate програми.

На листата од Kafka би додал, moreniche.com за производи за губење тежина, и onenetworkdirect.com за софтвер

btw начинот на заработка од интернет маркетинг нема никаква врска со начинот на заработка на bux.to или слични страни


@nCounTr Другар ти може да најде слична работа на oDesk.com или на getafreelancer.com

@toteto ти го пуштаат чекот дома, ќе стигне за 3 недели, ќе одиш во банка да го размениш, и тоа ќе потрае 2-3 недели.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #29

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Фала за ова погоре :) Тоа за Bux.to го знам затоа што имам искуство со нив :)
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Ах многу бара и ова со чек. 6 недели за 50 долари :D. Да не знај некој прашвам дали можи преку алертпеј да се исплати на некоја картичка... имам виза и мастер.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #31

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Може , ако си го верифицираш акаунтот со Visa или Master картичка
 

PeTaR-

Intern
14 јануари 2008
92
19
Има сајтови на интернет на кои некои луѓе плаќаат за да им изработиш веб сајт, програма, слика во фотошоп или слични работи поврзани со тоа.. Цената сам ја одбираш, ако му се допаѓа на тој кој ти нуди работа, ти плаќа и му работиш..
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
За фотошоп имам работено некои логоа... www.worth1000.com

Има како категорија за правење логоа. Ти дава некој задача да напраиш почетна страна за некоја книга, лого за фирма и такви работи. Направив неколку ама имаше многу подобри од мене па ништо не успеав.
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Еве еден мал апдејт за ојот бизнис. Веќе 2 дена „работа“ и имам спечалено 30 долари, веќер кај 12 ќе ги кликнам пак рекламите и би требало да имам нешто над 50 долари, па ќе ги пратам на alertpay а потоа се надевам дека ќе ми стигнат дома. Се опремив со две „хакој“ за bux.to. Едната праби лажни профили (јас прам негде 10 профили за 20 секунди) а другата а ауто кликер, и во неа си ги внесваш профилите и пасвордите и само си се клика. Моментално имам 203 реферали... ако успешно се префрлат парите и ако не ме банират мислам утре да одам негде до 250 па ќе видиме како ќе е.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Ќе те банираат, ако веќе не те банирале до сега. Сигурно ќе те откријат имаат они начин, така мислиш ќе ти дадат пари со хакови.:D
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Па еве сега пробвам да си ги исплатам 70 долари што ги заработив... ама изгледа ќе ме дознат, дека половина профили ми се toteto1, toteto2, toteto3..... и сите со исти пасворд :S Ако ако, што ме кошташе... ништо :D
 
19 ноември 2008
23
0
Слушај ваму братче да не го должам многу ќе ти ја објаснам работава во кратки црти,И НЕ ЗАМАРАЈТЕ ВЕЌЕ СО ВАКВИ БОШ БУКС ТЕМИ!!!зашто ја знам во темел работата дури и имав осмислено и напраено Visual Basic апликација-наречена Bux Fucker која имаше задача да прави пари наместо мене,да ги мења сите мои информации,IP,mac address,hostname...итн,5 машини имав активирано за ова,сето ова изгледа фино лепо ама проблемот е тоа што и доколку си напраил трансакција за да ти ги префрлат парите на од било кој bux на alertpay,на alertpay воопште ги нема!!! значи сватете дека bux-от е скам и не замарајте и не се замарајте со ова повеќе :bravo::ua:
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
57
Кочани
Добро кажано. Инаку ако сакате да научите навистина да заработувате на интернет како што јас почнувам треба да ги засукате ракавите. Не значи дека мора да копате да добиете пари. http://tinyurl.com/3xawao9 Тука ќе видете сосем реални начини за правење пари. И ќе сфатите зошто ги добивате парите и дека не е СКАМ. Па ако си го купите на пример овој Guide вие ќе платите и јас ќе добијам пари. :)) Ова го ставив така чисто ако има некој нека си порача ке му кажам големо ФАЛА :)) Веќе 2 цели дена учам и гледам туторијали за овие работи и е сосем реален, но тежок начин на заработување. BUX.to click=0.0blablabal. Тука еден производ ви дава 20+ долари. Само најдете начин да го продадете. Тоа е најважно да се научи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,733
Мислења
856,291
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно