• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Интернет заработка што исплаќаат со чек

 • Ја почнал/а темата
 • #1

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Значи конечно ме убедија да се откажам од PTC и Adsense заработка. Па сега дали некој може да ми даде некоја страна со друг вид на заработка што плаќаат преку чек :chudenje:
 

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
зависи што сакаш да работиш. еве ти неколку испробани спонзори
maxbounty.com
clickbank.com
cj.com
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Фала за страниците , само може некој да ми објасни подетално како оди заработката од clickbank.com ?
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Ај ако може некој да ми објасне како оди исплатата преку чекови?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Исплатата со чекови исто така оди лесно :) Само требе да ја направиш потребната сума и да пополниш податоци за каде да стигне чекот според што сум читал на некој форуми
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
На ова ClickBank е со кликање на реклами или со правење на некои производи... е-книги, не разбирам како оди. Се регистрирав како Affiliates ама неможам да се снајдам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Незнам чекам и јас одоговор од некој што разбира :) Мислам дека е со поставување на реклама ама не сум сигурен
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,718
3,626
Промовирате производи што они ги продаваат, и после кога преку вас некој реферал ќе купи некој производ, заработувате одреден процент од приходот.
Значи треба да имате сајт и да ставите реклама.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Аха сега ми е јасно , значи ако не се најдат друзи страници што исплаќаат со чекови ќе се вратиме повторно на Google Adsense :muahaha: Ајде ако имате некои страници што исплаќаат со чекови давајте :LOL:
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Ако некој може да ми каже што е тоа referal?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Referal = Човек кој ти ја препорачал страната, во случајов со кликање и такви работи тој човек кој ти го дал линкот за регистрирање всушност ти дал реферал. И ти со тоа што кликаш, е нешто слично ко да работиш за него т.е. и он добива пари од твоето кликање.
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Дознав сега.

Само некој да ми каже какво искуство има со bux.to?

Ако сака некој да се сачлени, еве го мојот профил па нека ми поможи мене, ништо не го кошта. Јас си напрајв три профили од три интернет пребарувачи (од еден ист нешто не можи). Еве линкот.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,718
3,626
Читајте малку, собирајте информации пред да почнете со нешто, не ќе се регистрирате и после прашувате се по ред.
90% од тоа што ве интересира го има на нивните сајтови објаснето и ако ви се допаѓа начинот и условите работете ако не не губете време за џабе.

:bravo:
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Како што прочитав ова е за купвање и препродавање на парични валути. Некој вид мини брокерство.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Не ... Не ми требаат такви страни на мене за брокерство тоа можеме слободно да го ставиме во Високо Ризични Програми . Ајде момци дајте некоја нова страна бе што исплаќаат со чекови :LOL:
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Како што прочитав ова е за купвање и препродавање на парични валути. Некој вид мини брокерство.
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Јас најдов нешто како хак за bux.to. Програма е... во неа си ги внесваш рефералите и само си се слика. Си работи во позадина и се си е чисто.

Има уште една програма за прање набрзина профили ама таја нешто не ми работи на виста па мануелно прам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Брат не бегај од темате те молам :(
Дајте некоја страничка тамо што исплаќаат со чекче :ermm:
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
927
901
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
ke zemes motikata i ke kopas na niva i op, pari.
Mislite taka se pravele pari, klikni tuka, klikni tamu i parite na vrata ke dojdat.

Vremeto so go trosite na vakvi gluposti da zemete da naucite nesto da rabotite i taka da zimate pari, a ne vakvi detski prikazni.

PS
Pari se pravat od ozbilna rabota, a taa rabota treba vie da ja odberete i da se posvetite na nea ko so treba, odberite so vi lezi, web dizajn, grafika, 3d... i pocnite da ucite.
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Па еве гледам во ова AlertPay има опција парите да ти ги пуштат по пошта. Кога ќе соберам 50 долари ќе пробам.

За да земам пари треба Withdraw? Дека има и Deposit, ама тоа е мислам да пуштам пари на сметка.
 

koce_G

Intern
18 декември 2007
22
0
od licno iskustvo ne se nafakajte na ova go probav bux.to pred godina vreme i koa trebase isplata sipki :D mi kaza samo deka limitot od 20 sega e na 50 $ pa koj saka neka klika.
 

nCounTr

Intern
5 мај 2009
474
41
Pari se pravat od ozbilna rabota, a taa rabota treba vie da ja odberete i da se posvetite na nea ko so treba, odberite so vi lezi, web dizajn, grafika, 3d... i pocnite da ucite.
kolku za informacija moj prijatel napravi 3d model za firma od filmskata industrija vo US (na sto potrosi cetiri meseci za izrabotka - nesto kako hobi) i mu pratija 600$ minatiot mesec preku western union i sea bara slicna rabota. Cimerot od minatata godina stana Administrator na rockersteam.com forumot (forumot go zatvorija poradi legalni pricini) pri sto imase vip sekcija kade se plakase po 300$ od vlez i na tripati zede po 150$ poso tie pari se delea pomegu administratorite koi bea dvajca mojot cimer i bensam56 od US.

naucete kako se raboti nekoj program ili bidete aktivni na nekoj stranski forum so cel da stanete admin, bidejki toa e edinstveniot nacin do dobra zarabotka preku net, a ne so klikanje ili adsense i slicni raboti.

Pozdrav
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Па сега за сега не ми се работи ништо на интерент. Нешто ситно, како PTC на bux.to.

Си напрајв 40 лажни профили и сега со едно програмче ги пуштам тие профилите и сами си се кликат. Планирам да напрам уште 20 негде па кога ќе соберам 50$ ќе пробам да ги земам, ако не можи никому ништо.

Од вчера вечерта почнав и до сега имам 6 долари, ама уште има за кликање.

Само да прашам нешто за PayAlert. Мислам дека треба да се има 18 години така? Јас немам. Ама брат ми има, и сега дали личната карта и сметката од телефон (за идентификација на личноста, личната карта е за името и презимето, а сметката за доказ дека жимејме тука) дали тие треба да се име на брат ми.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,981
Мислења
854,162
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно